Andrzej Seweryn i Michael Rastl - głównymi aktorami filmu "Zieja", opowiadającego o niezwykłym księdzu

rp

publikacja 01.04.2019 15:15

Trwają zdjęcia do filmu o księdzu Janie Ziei, który - jak podkreślił Andrzej Seweryn - "wierzył absolutnie".

Andrzej Seweryn i Michael Rastl - głównymi aktorami filmu "Zieja", opowiadającego o niezwykłym księdzu Postać ks. Jana Ziei zagra Andrzej Seweryn, będzie mu towarzyszył grający niemieckiego pastora Michael Rastl ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Postać ks. Jana Ziei zagra Andrzej Seweryn, będzie mu towarzyszył grający niemieckiego pastora Michael Rastl. Właśnie się rozpoczęły lubelskie zdjęcia do filmu o niezwykłym i niezłomnym duchownym.

Na planie filmu "Zieja" w Lublinie
Gość Lubelski

Jedna z uliczek Lublina będzie rozbrzmiewała niebawem językiem włoskim, bo miasto nad Bystrzycą "zagra" m.in. Rzym. – To bardzo ważny film – powiedział Robert Gliński, reżyser, który zrealizował m.in. „Cześć, Tereska” czy „Kamienie na szaniec”.

Obraz opowiada o życiu legendarnego warszawskiego kapłana – ks. Jana Ziei. W jego życiorysie mieszczą się zarówno obie wojny światowe (był m.in. kapelanem Szarych Szeregów), jak i okres powojenny, kiedy to współorganizował Komitet Obrony Robotników. Mottem jego życia były słowa „Nigdy nie zabijaj nikogo”.

Produkcja jest dofinansowana przez Lubelski Fundusz Filmowy. – Cieszymy się, że Lublin idzie za przykładem znanych miast europejskich i angażuje się we wspieranie produkcji filmowych. Mamy nadzieję, że film o ks. Ziei pójdzie w ślady „Zimnej wojny” – podkreśliła Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta miasta Lublin.