A Recipe for Leonard Cohen ponownie w Centrum Kultury w Lublinie

rp /CK

publikacja 02.04.2019 15:37

Spektakl muzyczny Łukasza Witt-Michałowskiego opowiada o miejscu odosobnienia Leonarda Cohena i tajemniczych gościach, którzy przybywają tam, by się z nim zobaczyć.

A Recipe for Leonard Cohen ponownie w Centrum Kultury w Lublinie W spektaklu "A Recipe for Leonard Cohen" wystąpi m.in. Matylda Damięcka. Centrum Kultury w Lublinie

To spektakl pełen nowych aranżacji wykonywanych na żywo oraz nieoczywistego humoru kanadyjskiego barda. W 1994 r. Leonard Cohen opuścił show business i cywilizację, żeby zaszyć się w klasztorze Zen na górze Mount Baldy w Kalifornii. Został mnichem Zen. Po spędzeniu 5 lat życia w klasztorze porzucił go dla kobiety. Spektakl koncentruje się na dwóch światach: świecie ciała i świecie mistyki.

- Doszedłem do wniosku, że rzeczy stają się dużo prostsze, kiedy przestajesz oczekiwać na wygraną. Porzucasz swoje dzieło, by zatopić się w prawdziwym arcydziele - mówił o życiu w klasztorze L. Cohen.

Spektakl odbędzie się 6 kwietnia o godz. 19. w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie. Bilety dostępne w kasie CK oraz online.


Reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski. Scenariusz: Łukasz Witt-Michałowski. Obsada: Matylda Damięcka (wokal), Tomasz Deutryk (perkusja), Max Kowalski (kontrabas), Tomasz Kraśkiewicz (gitara elektryczna, gitara akustyczna), Konrad Ligas (akordeon), Daniel Moński (instrumenty perkusyjne), Łukasz Witt-Michałowski (wokal). Scenografia: Piotr Bednarski, Łukasz Witt-Michałowski. Kostiumy: ElBruzda. Projekt plakatu: Matylda Damięcka. Projekcje: Bart Wolniewicz. Reżyseria światła: Marcin „Kabat” Kowalczuk. Reżyseria dźwięku: Andrzej „Czopper” Czop. Opieka techniczna: Michał „Misiek” Mirgos. Tłumaczenie tekstów utworów: Daniel Wyszogrodzki, Maciej Zembaty.