Pueri Cantores Lublinenses z najważniejszą węgierską nagrodą

jj

publikacja 16.04.2019 10:07

Lubelski Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski "Pueri Cantores Lublinenses" wziął udział w Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chórów Dziecięcych w Székesfehérvárze.

Pueri Cantores Lublinenses z najważniejszą węgierską nagrodą Chór znany jest już nie tylko w Polsce. archiwum zespołu

Udział w muzycznym konkursie wzięło 58 młodych chórzystów, którzy pod dyrekcją swojego dyrygenta i opiekuna, ks. Attili Hontiego, zaprezentowali religijne utwory polskich kompozytorów. 

Chórowi został przyznany Złoty Dyplom od Węgierskiego Związku Chórów i zespołów muzycznych. - Nagroda ta jest jedną z najwyższych z możliwych nagród w dziedzinie chóralistyki, jakie można otrzymać na Węgrzech i pozwala określić pewien poziom na tle innych chórów oraz zespołów muzycznych - podkreśla dyrygent i twórca chóru ks. Attila Honti. 

Dla lubelskiego chóru ważna jest nie tylko sama nagroda, ale także - jak podkreśla ks. Attila - fakt, że występ młodych muzyków został nagrodzony wielką owacją oraz zyskał słowa uznania publiczności. - Ten wyjazd to także wyjątkowy czas integracji dla nas wszystkich, a także możliwość zobaczenia czegoś nowego - dodaje ks. Honti.