Już wkrótce 40. rocznica I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Czekamy na wspomnienia

jj

publikacja 20.05.2019 14:05

2 czerwca 1979 r. papież Polak przybył pierwszy raz do ojczyzny. Chcemy przy udziale naszych czytelników przypomnieć to wydarzenie.

Jan Paweł II - I pielgrzymka do Polski. Jan Paweł II - I pielgrzymka do Polski.
PAP /Teodor Walczak

Za kilkanaście dni Polska będzie świętowała 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny.

Papież w 1979 r. w czerwcu odwiedził Jasną Górę, gdzie spędził trzy dni, a także Warszawę, Gniezno, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Kraków i były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz.

To w czasie tej pielgrzymki padły słynne słowa, które Jan Paweł II wypowiedział w Warszawie do Polaków: Niech zstąpi Duch Twój! I odmieni oblicze ziemi. Tej ziemi!.

Wielu, zapewne także mieszkańców Lubelszczyzny, uczestniczyło w tym spotkaniu. Zachęcamy do przysyłania nam swoich wspomnień, zdjęć z wydarzenia czy fotografii pamiątek związanych z I papieską pielgrzymką do ojczyzny na adres: lublin@gosc.pl
Będziemy je publikować na naszej stronie internetowej. 


Przesłanie materiałów jest równoznaczne z
- udzieleniem nieodpłatnej zgody na ich publikację na stronach internetowych, których właścicielem jest Instytut Gość Media. Nadawca
- oświadczeniem, że nadesłane treści są własnością nadsyłającego i nie naruszają praw osób trzecich – w tym autorskich praw majątkowych i przepisów dotyczących ochrony wizerunku.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach (dalej „My”), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Dane osobowe będą gromadzone na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Panią/Panem, przez okres niezbędny dla jej celów, a także na podstawie przepisów prawa: Ustawy prawo prasowe, w celu upublicznienia nadesłanych przez Panią/Pana materiałów w serwisach internetowych Instytutu Gość Media. W razie konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym.
Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cele.