Jedna z najpiękniejszych pieśni o miłości zabrzmi w Lublinie

ag

dodane 05.06.2019 08:55

Muzyczna adaptacja całości księgi Starego Testamentu "Pieśń nad pieśniami" w adaptacji Agnieszki Fiuk zostanie wykonana w Lublinie. Koncert odbędzie się 15 czerwca.

Kadr z nagrywania teledysku. Kadr z nagrywania teledysku.
afiuk.pl

Pieśń nad Pieśniami - reportaż o projekcie.
Agnieszka Fiuk

Jak mówi autorka i pomysłodawczyni tego projektu, nie jest to parafraza ani też wycięte fragmenty księgi - ale całość zawarta w 22 utworach w wielu stylach muzycznych. Obecnie jest przygotowywana płyta z tym muzycznym projektem, ale już 15 czerwca w siedzibie Fundacji "Lubartowska 77" będziemy mogli usłyszeć koncert na żywo, a wykonają go Agnieszka Fiuk - wokal, piano, Marta Madejska - wokal, Marcin Kupczyk - wokal. Wszyscy wykonawcy przyjadą do nas z Częstochowy, gdzie projekt już od wielu miesięcy cieszy się dużym zainteresowaniem.

Koncert będzie zwiastunem nowego projektu Fundacji z Różą. W ubiegłym roku wielu mieszkańców Lublina, ale także Lubartowa i Świdnika, uczestniczyło w warsztatach muzyczno-formacyjnych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym już informowaliśmy na łamach "Gościa Lubelskiego". Wychodząc naprzeciw sugestiom uczestników warsztatów, Fundacja z Różą przygotowała nowe propozycje - dla własnej formacji, dla własnego piękna i dojrzałości. O nowych propozycjach będzie można się dowiedzieć podczas koncertu.

Koncert odbędzie się 15 czerwca o 18.00, ul. Lubartowska 77.