Pierwszy Koncert Chwały w Kraśniku

Ewa Bownik

publikacja 18.06.2019 08:30

To pierwsze takie wydarzenie w mieście. Zainspirowani podobnymi koncertami organizowanymi w Boże Ciało na terenie całego kraju, organizatorzy chcą pokazać także mieszkańcom Kraśnika alternatywną imprezę, która łączy w sobie różne wartości - rodzinę, kulturę i wiarę.

Kraśnik zaprasza do wspólnego świętowania. Kraśnik zaprasza do wspólnego świętowania.

Kraśnicki Koncert Chwały jest organizowany pod hasłem „Rodzina znakiem nadziei”. Dziś, kiedy rodzice i dzieci stoją przed trudnymi wyzwaniami, ale także zagrożeniami płynącymi z różnych środowisk, chcemy umożliwić rodzinom z naszego miasta twórcze spędzenie czasu razem, poprzez uczestnictwo w wydarzeniu z dobrą muzyką, kulturalnymi formami rozrywki, zabawą aktywizującą najmłodszych oraz świadectwem innych rodzin.

Organizatorem Koncertu jest Fundacja MASSA z Kraśnika, współorganizatorami są Urząd Marszałkowski w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz miasto Kraśnik. W przygotowania włączyły się zarówno kraśnickie parafie, wspólnoty, wolontariusze, jak i instytucje miejskie. Na scenie zagra zespół Emmanuel Gospel oraz zaproszeni goście, przedstawiciele muzycznej sceny z Kraśnika - Paweł Szutta oraz Julia Chmielarska. Modlitwę uwielbienia poprowadzi ks. Krzysztof Krzaczek, duszpasterz młodzieży AL oraz dyrektor szkoły nowej ewangelizacji "Miriam". Na scenie pojawią się także kraśnickie rodziny ze swoim świadectwem.

Podczas kraśnickiego Koncertu Chwały będzie prowadzona zbiórka funduszy na wsparcie powrotu do zdrowia Alicji Mazurek z Lublina #WstawajAlicja. Na ten cel została przekazana koszulka z autografem od Kamila Stocha. Fundacja MASSA zlicytuje ją podczas wydarzenia, by wspomóc leczenie Alicji.

Koncert rozpocznie się pod Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku o 18.00.