Niecodzienne graffiti przy lubelskiej S17

ag

dodane 08.08.2019 09:55

Betonowa ściana przy drodze S17 od strony Muzeum Wsi Lubelskiej została pokryta niecodziennymi malowidłami. Od kilku dni zwraca uwagę rowerzystów i spacerowiczów, którzy są pod wrażeniem prac.

Jedna z prac na murze za Muzeum Wsi Lubelskiej. Jedna z prac na murze za Muzeum Wsi Lubelskiej.
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Prace, które można oglądać na murze drogi S17 od strony ścieżki rowerowej na wysokości skansenu, nie są bynajmniej aktem wandalizmu, ale efektem mistrzów muralu z różnych stron świata.

Ponad 120 artystów z Polski, ale też z Włoch, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Ukrainy, a nawet Meksyku wzięło udział w lubelskiej edycji Meeting of Styles. Największa na świecie cykliczna impreza poświęcona graffiti gościła w Lublinie po raz dziewiąty.

Meeting of Styles to organizowany od 1997 roku całoroczny, wędrujący po świecie festiwal sztuki muralu. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w kwietniu na Filipinach, a zakończy w grudniu w Chile. Impreza dotarła też już m.in. do Bangkoku w Tajlandii, Prisztiny w Kosowie czy stolicy Hiszpanii.

W tym roku w Lublinie kilkudziesięciu grafficiarzy pracowało w okolicach centrum handlowgo Skende Shopping oraz na ścianie obwodnicy miasta za Muzeum Wsi Lubelskiej.