Lubelscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

rp /pielgrzymka lubelska

dodane 14.08.2019 13:38

Abp Stanisław Budzik: Pielgrzymi budują łańcuch dobrych serc i przyjaźni w świecie, który żyje nienawiścią i konfliktami. Szukają tego, co łączy, a nie tego, co dzieli.

Lubelscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę Pielgrzymi archidiecezji lubelskiej na Jasnej Górze. Pielgrzymka Lubelska

W ostatnim dniu pielgrzymki na godzinę 13 zaplanowano Mszę św. dla pielgrzymów na wałach jasnogórskich. Pątników archidiecezji lubelskiej przywitał wcześniej abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Pątnicy podkreślali, że są zmęczeni, ale bardzo radośni. Metropolita lubelski zwrócił uwagę, że pielgrzymka zakończona w deszczu – ma wymiar symboliczny. Podkreślił, że pielgrzymka jest obrazem chrześcijanina, człowieka w drodze. – Dla mnie ta pielgrzymka jest szczególnym obrazem Kościoła, także obrazem synodu – do którego przygotowuje się nasza archidiecezja, bo jest to wspólna droga, bo lud Boży poczuł powołanie Ojca, by głosić Ewangelię światu. Nie tylko słowami, ale nogami, przykładem życia, wdzięcznością i gościnnością. W ten sposób budujemy łańcuch dobrych serc i przyjaźni w świecie, który żyje nienawiścią, konfliktami. My szukamy tego, co nas łączy. Nasi pielgrzymi idą właśnie po to do Matki Jezusa – by odkryć, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem – mówił abp Budzik.

Tagi: