Lubelska Federacja Bardów w Radomiu

Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

dodane 31.08.2019 13:16

To był absolutnie wyjątkowy koncert na zakończenie wakacji.

Grupa wystąpiła na scenie w pełnym składzie. Grupa wystąpiła na scenie w pełnym składzie.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Lubelska Federacja Bardów, czyli grupa artystyczna wzorowana na Piwnicy pod Baranami, wystąpiła w radomskiej muszli koncertowej w parku Kościuszki.

Grupa w tym roku obchodzi 20. rocznicę powstania. Na scenie artyści zaprezentowali program autorski - "Nasze najlepsze". Jak powiedział prowadzący to muzyczne wydarzenie Jan Kondrak (śpiew, muzyka, teksty, gitara akustyczna), na program złożyły się tylko utwory w całości skomponowane przez członków zespołu i najchętniej słuchane przez publiczność. Formacja na radomskiej scenie pojawiła się w pełnym 8-osobowym składzie.

Organizator tego wydarzenia to Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia", a do wysłuchania koncertu zaprosiła obecnych Beata Drozdowska, dyrektor Łaźni. - To absolutnie wyjątkowy koncert na zakończenie wakacji. Nie mam żadnych złudzeń, przed nami wielka uczta artystyczna. To też wielki zaszczyt dla nas, że taka grupa właśnie u nas będzie świętować swój jubileusz. 20 lat koncertują, tworzą i ciągle są wierni koncepcji, że artyści się spotykają, wspólnie występują, grają, tworzą muzykę, piszą teksty. To taki artystyczny tygiel, a my, publiczność, czerpiemy z tego pełnymi garściami i korzystamy - powiedziała B. Drozdowska.

Obok J. Kondraka wystąpili: Katarzyna Wasilewska (śpiew, skrzypce), Jolanta Sip (śpiew, muzyka, tekst), Marek Andrzejewski (śpiew, muzyka, teksty, gitara akustyczna), Tomasz Deutryk (śpiew, perkusja), Piotr Bogutyn (gitara elektryczna), Krzysztof Nowak (śpiew, muzyka, gitara basowa), Piotr Selim (śpiew, muzyka, instrumenty klawiszowe).

Tak, jak podczas poprzednich wakacyjnych koncertów publiczność dopisała i nie szczędziła braw wykonawcom.