Koniec darmowych przejazdów

jj

dodane 30.09.2019 11:14

30 września jest ostatnim dniem, w którym młodzież uczęszczająca do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych może korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Już od jutra młodzież korzystająca dotychczas z bezpłatnych przejazdów musi mieć przy sobie bilet ulgowy. Już od jutra młodzież korzystająca dotychczas z bezpłatnych przejazdów musi mieć przy sobie bilet ulgowy.
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Dwa lata temu weszła w życie uchwała Rady Miasta wprowadzająca w Lublinie bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży.

Prawo do bezpłatnych przejazdów przysługiwało dzieciom do czasu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniom szkół podstawowych i klas wygaszanych gimnazjów. Żeby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, dzieci szkolne powinny były mieć przy sobie legitymację. 

Małe dzieci oraz uczniowie lubelskich podstawówek nadal mogą korzystać z tego prawa, przywilej jednak wygasa dla tych uczniów, którzy zakończyli naukę w podstawówce.

Zgodnie z prawem do 30 września mogli oni korzystać z bezpłatnych przejazdów na podstawie ważnej legitymacji podbitej jeszcze przez poprzednią szkołę. Od 1 października dokumentem upoważniającym do jakichkolwiek ulg będzie legitymacja wystawiona przez szkołę średnią. 

Na jej podstawie młodzież będzie mogła korzystać z biletów ulgowych.