Kto otrzymał najwięcej głosów?

jj

publikacja 14.10.2019 11:53

Według najnowszych danych Prawo i Sprawiedliwość otrzymało w okręgu lubelskim prawie 50 proc. poparcia. W okręgu chełmskim według wstępnych danych przeszło 60 proc.

Już niedługo poznamy pełną listę posłów z województwa lubelskiego. Już niedługo poznamy pełną listę posłów z województwa lubelskiego.
Karolina Pawłowska /Foto Gość

Z Lubelszczyzny do Sejmu wejdzie 27 posłów. Którzy kandydaci na parlamentarzystów startujący w wyborach mogą być pewni mandatu? Według oficjalnych wyników największym poparciem na Lubelszczyźnie cieszył się obecny wojewoda Przemysław Czarnek startujący z drugiej pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał on rekordowe poparcie 87 tys. osób. 

57 577 wyborców poparło Joannę Muchę z Koalicji Obywatelskiej, a 54 915 Sylwestra Tułajewa z PiS. W okręgu nr 7 najwięcej głosów zdobył kandydat PiS z nr 1 Jacek Sasin - przeszło 56 tys. Drugi był Sławomir Zawiślak z PiS - na którego głosowało blisko 18 tys. osób, a trzeci Krzysztof Grabczuk - którego wybrało nieco ponad 14 500. 

Wiemy już, że w ławach senatorskich z Lubelszczyzny zasiądą: Stanisław Gogacz, Grzegorz Czelej, Józef Zając, Jacek Bury i Jerzy Chróścikowski.