Bogusław Morka w specjalnym koncercie dla papieża Polaka

jj

publikacja 16.10.2019 13:38

W 41. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w kościele Świętej Rodziny w Lublinie światowej sławy tenor wykona pieśni sakralne, patriotyczne i operowe.

To będzie kolejny wspólny występ muzyków w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie. To będzie kolejny wspólny występ muzyków w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie.
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby, to jedna z najdłużej trwających imprez festiwalowych w Lublinie. Decyduje o tym przyjęta od początku przez organizatorów formuła wydarzenia "permanentnego", powracającego do "papieskiej" świątyni co tydzień, w każdą kolejną środę lata i sięgająca aż do jesieni. 

Tym razem w tematykę festiwalu wpisane zostały: 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, 40. rocznica wizyty Jana Pawła II w Polsce, 32. rocznica wizyty Jana Pawła II w Lublinie oraz 450. rocznica Unii Lubelskiej.

Koncert, który odbędzie się w środę, 16 października, w dniu 41. rocznicy wyboru Jana Pawła II w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie zatytułowany "41. Rocznica Pontyfikatu Jana Pawła II", zakończy XXIII Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2019.

W koncercie wystąpi światowej sławy tenor Bogusław Morka. Towarzyszył mu będzie dyrektor artystyczny tego wydarzenia Robert Grudzień na organach oraz Georgij Agratina na fletni Pana i cymbałach. 

Koncert rozpocznie się o godz. 19. Wstęp wolny.