Bioteka, czyli nowoczesna biblioteka, powstanie w Lublinie

ag /UM

publikacja 17.10.2019 08:30

W budynku dawnej Karczmy Słupskiej powstanie Bioteka - nowa siedziba dwóch filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, której przestrzeń będzie nawiązywać do zieleni położonego w bliskim sąsiedztwie Ogrodu Saskiego.

Wizualizacja przyszłej bilblioteki. Wizualizacja przyszłej bilblioteki.
UM Lublin

Ma  to być wyjątkowe miejsce, które przyciągać będzie czytelników w różnym wieku. Przy okazji nowa biblioteka ma być ekologiczna. Wnętrze zostanie urządzone z naturalnych, wysokiej jakości materiałów.

– Mieszkańcy Lublina należą do najbardziej rozczytanych i najczęściej korzystających z bibliotek mieszkańców dużych miast w Polsce, dla których stały kontakt z książką jest bardzo ważny, a MBP w Lublinie znajduje się w ogólnopolskiej czołówce bibliotek dokonujących zakupu nowości wydawniczych. Dlatego bardzo się cieszę, że wkrótce w centrum Lublina powstanie nowoczesna i atrakcyjna biblioteka, otwarta i przystępna dla wszystkich mieszkańców, bez barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Inspiracją do powstania projektu bioteki był znajdujący się niedaleko Ogród Saski, jako miejsce spotkań mieszkańców z przyrodą – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Bioteka znajdzie swoje miejsce na 421 m kw. budynku przy Al. Racławickich 22 w przestrzeniach po dawnej Karczmie Słupskiej. Na półkach nowej biblioteki na czytelników czekać będzie ok. 19 tys. książek drukowanych i ok. 15 tys. zbiorów specjalnych (audiobooków, płyt z muzyką i filmami).