Nie bój się prosić! - Wspólnota Jordan zaprasza na Wieczór Chwały

jj

publikacja 18.10.2019 10:23

Choć są niewielką grupą, ich zasięg ewangelizacyjny rozciąga się na całą diecezję. Już 20 października zapraszają wszystkich na spotkanie przed Najświętszym Sakramentem.

Formują innych i siebie. Formują innych i siebie.
archiwum wspólnoty

Wspólnota Jordan od lat działa przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. Dziś liczy przeszło 40 stałych członków. To głównie ludzie młodzi lub bardzo młodzi. 

Spotkania wspólnoty odbywają się w parafii, ale przyjeżdżają na nie osoby spoza niej, a także spoza Lublina. - Mamy duży zasięg, ponieważ przygotowujemy młodzież do bierzmowania - mówi ks. Tomasz Kościk, od czterech lat opiekun duchowy wspólnoty. - Prowadzimy także rekolekcje dla młodzieży, jeżdżąc po szkołach naszej archidiecezji. Świadectwo ludzi młodych jest niezwykle skuteczne - podkreśla duszpasterz. 

Członkowie i sympatycy wspólnoty Jordan spotykają się w każdą niedzielę o godz. 19 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. Raz w miesiącu organizują także Wieczór Chwały, do uczestnictwa w którym zaproszeni są wszyscy wierzący. 

Najbliższy odbędzie się już 20 października pod hasłem "Nie bój się prosić!". Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18. - Bóg chce być proszony - podkreślają inicjatorzy modlitwy. -  On jest blisko i chce dać nam wszystko czego najbardziej potrzebujemy. Przyjdź i otwórz się na Jego obecność On sam będzie dokonywał cudów w Twoim życiu - zachęcają młodzi.

Wieczór Chwały to spotkanie przed Najświętszym Sakramentem połączone z modlitwą uwielbienia, osobistą modlitwą i adoracją, śpiewem oraz momentem na dawanie świadectwa.