Od dziś każdy na bieżąco może śledzić jak wyglądają przygotowania do III Synodu AL

jj /al

publikacja 01.12.2019 12:00

1 grudnia ruszył serwis informacyjny w mediach społecznościowych, który zawiera relacje z przygotowań do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.

Spotkania synodalne rozpoczynają się wspólnym odśpiewaniem pieśni synodalnej Spotkania synodalne rozpoczynają się wspólnym odśpiewaniem pieśni synodalnej
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Dekret zwołujący kolejny Synod Archidiecezji Lubelskiej został podpisany 25 marca 2019 r. przez abp. Stanisława Budzika.

Wydarzenie skupiające przedstawicieli duchowieństwa i świeckich w naszej archidiecezji, rozpocznie się 18 kwietnia 2020 r.  Do tego czasu Komisja Przygotowawcza musi zbadać istotne problemy i potrzeby archidiecezji, zebrać uwagi i wnioski duchowieństwa i wiernych oraz określić tematy do dyskusji.

Do tej pory odbyło się sześć spotkań, podczas których opracowano szczegółowy regulamin Synodu, zatwierdzono pieśń synodalną, modlitwę w intencji Synodu oraz jego logo. Powołano także dwanaście komisji tematycznych, obejmujących główne obszary życia i działania Kościoła.

Od dziś każdy wierny archidiecezji lubelskiej może na bieżąco obserwować jak wyglądają prace przygotowawcze do tego wydarzenia, ponieważ archidiecezja uruchomiła w mediach społecznościowych synodalny serwis informacyjny. 

Postęp prac synodalnych można śledzić na Facebooku, You Tube oraz Twitterze.