I ty zostań mędrcem

jj

|

Gość Lubelski 1/2020

publikacja 02.01.2020 00:00

6 stycznia wszyscy będziemy mogli wziąć udział w największych ulicznych jasełkach i zamanifestować swoją wiarę.

▲	Każdego roku wydarzenie przyciąga całe rodziny. ▲ Każdego roku wydarzenie przyciąga całe rodziny.
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Orszak Trzech Króli po raz kolejny przejdzie ulicami wielu miejscowości naszej archidiecezji, m.in. Lublina, Chełma, Puław, Krasnegostawu, Łęcznej, Urzędowa, Kazimierza Dolnego, Wąwolnicy, Poniatowej, Świdnika, Zakrzówka, Trawnik czy Ćmiłowa.

Tegoroczny lubelski orszak organizuje po raz pierwszy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Będzie więc trochę nowości i w związku z tym każdy może zostać Mędrcem ze Wschodu. Tym razem orszak wyruszy z pl. Zamkowego. Na godzinę 11 organizatorzy zaplanowali początek integracji uczestników orszaku i zawiązanie wspólnoty. – Chcemy zaprosić wszystkich do wspólnego żywiołowego tańca uwielbieniowego, a także do wspólnej modlitwy – zachęca Anna Matuszewska, rzecznik prasowy KSM.

Oficjalne rozpoczęcie orszaku rozpocznie się o 11.30 od wysłuchania przez jego uczestników fragmentu Ewangelii oraz słowa pasterza archidiecezji abp. Stanisława Budzika. Wymarsz zaplanowano na 12.00. Imprezę poprowadzi Ewa Dados, a o muzyczną oprawę zadba zespół B6. Orszak przejdzie z pl. Zamkowego ulicami: al. Tysiąclecia, ul. Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem, Królewską i zakończy się tradycyjnie w archikatedrze lubelskiej. − Podczas przemarszu towarzyszyć nam będzie orkiestra dęta oraz bębniarze – informuje A. Matuszewska. Nie zabraknie znanej już wszystkim kilkumetrowej kadzielnicy oraz aktorów, którzy wcielą się w role mędrców i przejadą całą trasę orszaku na specjalnych pojazdach. − Zachęcamy zarówno małych, jak i dużych do wzięcia ze sobą instrumentów i przebrania się w stroje Mędrców ze Wschodu – mówi rzecznik KSM.

Msza św. w archikatedrze rozpocznie się o 13.00. Po jej zakończeniu przewidziano koncerty zespołów, które wcześniej zgłoszą chęć wystąpienia.