Blisko 7 lat temu św. Jan Bosko odwiedził Lublin

jj

dodane 31.01.2020 08:49

To było niezwykłe spotkanie ze świętym. Setki wiernych witały relikwie, które nawiedziły parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie. We wspomnienie patrona młodzieży, przypominamy to wydarzenie.

Św. Jana Bosko witały tłumy. Św. Jana Bosko witały tłumy.
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Tłumy ludzi 8 lipca 2013 r. przywitały przed lubelskim kościołem wyjątkowe relikwie św. Jana Bosko. Relikwiarz, który ma postać figury wiernie oddającej postać świętego, przybył do Lublina do parafii księży salezjanów z Kielc. Znajduje się w nim część kości prawej dłoni świętego. Wykonany jest z aluminium, brązu i kryształu, waży ponad 360 kilogramów. 

Dla mieszkańców Lublina, a w szczególności wiernych należących do salezjańskiej parafii, możliwość obcowania z relikwiami ks. Jana Bosko, była ogromnym przeżyciem. - Na początku myślałam, że to tak świetnie zachowane ciało św. Jana Bosko - wspomina dziś z uśmiechem 20-letnia Agata. - Trochę się bałam przez chwilę, później jednak przez pół nocy z moją mamą czuwałyśmy przy szklanym sarkofagu. 

W całonocnym czuwaniu wzięło wtedy udział bardzo wielu parafian, ale także ludzi z całego Lublina. Mnóstwo młodzieży modliło się za wstawiennictwem swojego patrona. 

Peregrynacja relikwii św. Jana Bosko była częścią światowego przygotowania salezjanów do 200. rocznicy urodzin ich założyciela w 2015 r.