Światowy Dzień Chorego w Lublinie. Mistrzynie Polski z prezentami u najmłodszych pacjentów

mj,rp

publikacja 11.02.2020 20:44

Modlitwie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie przewodniczył abp. Stanisław Budzik.

Światowy Dzień Chorego w Lublinie. Mistrzynie Polski z prezentami u najmłodszych pacjentów Zawodniczki lubelskiej drużyny w drodze na oddział z prezentami dla pacjentów. Mateusz Jocek

W kaplicy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Chodźki w Lublinie sprawowana była przez arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolitę lubelskiego, Msza św. z okazji 28. Światowego Dnia Chorego.

- Ludzka solidarność zwłaszcza w stosunku do cierpiących dzieci jest żywa w Lublinie szczególnie w szpitalu dziecięcym. Modlę się za wszystkich małych pacjentów tego szpitala, za ich rodziny, za ich bliskich. Dziękuję wszystkim, którzy się troszczą, aby młodzi ludzie byli zdrowi, pełni zapału do podejmowania wielkich życiowych zadań jakie przeznaczył im Bóg - tym słowami abp Stanisław Budzik zwrócił się do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie podczas Mszy św. sprawowanej z okazji tegorocznych obchodów 28. Światowego Dnia Chorego.

Światowy Dzień Chorego w Lublinie. Mistrzynie Polski z prezentami u najmłodszych pacjentów   Metropolita lubelski udziela sakramentu bierzmowania. Mateusz Jocek

- Każdy z nas wie jak trudny jest pobyt w szpitalu, tym bardziej dla dzieci. Mimo to za każdym razem jestem wzruszony uśmiechem i radością tych małych pacjentów. Dla mnie to lekcja miłości, a także pokory wobec życia i tego, co jest w nim najważniejsze. Wiele wynoszę z tego spotkania - podkreślał ks. Wiesław Kosicki, dyrektor lubelskiej Caritas.

Po Mszy św. abp Stanisław Budzik udzielił sakramentu bierzmowania pacjentom oddziału onkologicznego, a ks. Wiesław Kosicki wraz z wolontariuszami oraz piłkarkami MKS Perła Lublin udał się na pozostałe oddziały, aby wręczyć chorującym drobne upominki.

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest co roku 11 lutego, a ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku - w rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby. 28. Światowy Dzień Chorego obchodzony jest w myśl orędzia papieskiego „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

Podczas tegorocznych obchodów Caritas Archidiecezji Lubelskiej przygotowało blisko 600 upominków, które trafiły do oddziałów pediatrycznych szpitali w Lublinie, Chełmie, Świdniku i Puławach.