5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim

as, rp

publikacja 22.03.2020 13:22

Nowe przypadki dotyczą czterech mężczyzn, w tym jednego do 20 roku życia i jednej kobiety.

5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim Na terenie województwa są nowe przypadki zakażenia. Henryk Przondziono /Foto Gość

Na terenie województwa lubelskiego jest 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, jak informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody, dotyczą: mężczyzny w przedziale wieku do 20 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym; kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu zamojskiego w stanie średnim; mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym; mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa; mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego w stanie poważnym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

- Aktualnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 36 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 1 osoba zmarła - informuje rzecznik.