Parafiada rodzinna w parafii Świętej Rodziny w Chełmie. Zaproszenie

KM

publikacja 08.09.2020 11:00

Parafia Świętej Rodziny w Chełmie organizuje po raz siódmy Parafiadę Rodzinną. To niezwykły festyn, który skierowany jest do rodzin z całego miasta.

Pamiątkowe zdjęcie z ubiegłorocznej parafiady. Pamiątkowe zdjęcie z ubiegłorocznej parafiady.
Parafia Świętej Rodziny w Chełmie

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa we wspólnym świętowaniu przedstawicieli młodego oraz starszego pokolenia. Wszystko już w niedzielę 13 września w godz. 13-16.30

- Każdy przy zachowaniu dystansu społecznego i zasad reżimu sanitarnego znajdzie interesującą dla niego atrakcję. Dzieci będą mogły bawić się na zjeżdżalni, natomiast dorośli będą mogli oglądać występy zespołów tanecznych oraz muzycznych. Kierowcy będą zaproszeni, aby uczestniczyć w ćwiczeniach w symulatorze dachowania. Natomiast rodzice wraz z dziećmi mogą wziąć udział w interesującej formie współzawodnictwa, czyli w zawodach drużyn rodzinnych. Jest o co rywalizować, ponieważ na najlepszych czekają nagrody, jak obiad w restauracji czy sportowym barze, wizyta w salonie fryzjerskim oraz na lotnisku w Depułtyczach i ćwiczenia w symulatorze lotu - wymienia atrakcje ks. Karol Mazur.

"VII Parafiada - Piknik Rodzinny z Parafią Św. Rodziny w Chełmie", bo tak brzmi pełna nazwa wydarzenia, wpisuje się w działanie Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmie na rok 2020. - To okazja, by pokazać, jak wspaniale, rodzinnie można spędzić niedzielne popołudnie - zachęcają kapłani z parafii.

Parafiada bierze także udział w programie "Warto być Polakiem", którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.

- Poprzez organizację tego festynu i licznych atrakcji parafia Świętej Rodziny w Chełmie chce pokazać, jak pielęgnować polskość i wartości patriotyczne. Zapraszamy serdecznie - podkreślają organizatorzy.