UMCS otworzył Kampus Zachodni

ag

publikacja 23.09.2020 11:50

Najnowsza inwestycja UMCS przy ulicy Głębokiej w Lublinie jest już na ukończeniu. W nowoczesnych obiektach uczyć się będą studenci Wydziału Politologii i Dziennikarstwa oraz Instytutu Psychologii. Gmach poświęcił abp Stanisław Budzik.

Abp Stanisław Budzik poświęcił nowe obiekty UMCS. Abp Stanisław Budzik poświęcił nowe obiekty UMCS.
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Rozpoczęta w 2018 roku inwestycja przy ulicy Głębokiej 44 obejmowała realizację trzech połączonych obiektów. Od strony zachodniej wykonany został sześciokondygnacyjny budynek Wydziału Politologii i Dziennikarstwa, zajmujący 6183,20 m kw., zaś w skrzydle wschodnim zlokalizowany został Instytut Psychologii, który ma pięć kondygnacji. W tzw. łączniku (trzy kondygnacje) znajdują się części wspólne, takie jak biblioteka, szatnia, barek oraz pomieszczenia techniczne. W ciągu 18 miesięcy powstał nowoczesny kompleks dydaktyczny o łącznej powierzchni 11 tys. m kw.

Otwarcie Kampusu Zachodniego UMCS.   Otwarcie Kampusu Zachodniego UMCS.
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Od października tego roku studenci zyskają możliwość korzystania z komfortowych warunków kształcenia. Oba obiekty - oprócz nowoczesnych auli, sal wykładowych i seminaryjnych - posiadają również pomieszczenia specjalistyczne, dzięki którym możliwe będzie prowadzenie zajęć praktycznych.

Znajdują się tutaj także sale pracy własnej studentów i pracownie telewizyjne, a także pracownia testów psychologicznych i pomieszczenia akademickiego centrum wsparcia.

Nowoczesne budynki w Kampusie Zachodnim UMCS.   Nowoczesne budynki w Kampusie Zachodnim UMCS.
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

- Inwestycja w Kampusie Zachodnim UMCS im. Unii Lubelskiej jest niezwykle istotna zarówno z puntu widzenia studenta, który zyskał komfortowe warunki, jak i pracowników, którzy będą mogli prowadzić tutaj badania naukowe na najwyższym poziomie - podkreśla prof. Radosław Dobrowolski rektor UMCS.

Dodatkowym atutem jest lokalizacja w pobliżu miasteczka akademickiego, co bardzo cenią sobie studenci.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 83 958 186,36 zł brutto.