Ks. Grzegorz Ogorzałek o tym, jak katolik ma się odnaleźć w obecnej sytuacji

ag

publikacja 29.10.2020 10:50

W najnowszym odcinku videobloga "W koloratce" ks. Grzegorz Ogorzałek w oparciu o film opowiadający o ks. Jerzym Popiełuszce mówi, jak katolik ma się odnaleźć w obecnej sytuacji społecznych napięć.

Ks. Grzegorz Ogorzałek o tym, jak katolik ma się odnaleźć w obecnej sytuacji Ks. Grzegorz Ogorzałek.

POPIEŁUSZKO - zło dobrem zwyciężaj!
w koloratce

Sytuacja, w jakiej obecne znalazło się polskie społeczeństwo wywołuje wiele pytań. Wśród nich jest też takie, jak katolik ma się odnaleźć wobec ataku na Kościół, niszczenia świątyń, wypisywania różnych haseł na murach. Odpowiadając na to pytanie, ks. Grzegorz odnosi się do filmu o ks. Jerzym Popiełuszce "Wolność jest w nas".

- Ks. Jerzy żył w czasach bardzo burzliwych w naszym kraju. Nie bacząc na sytuację, stanął po stronie osób uciskanych i cierpiących. Służył ludziom, którzy także zadawali mu pytania, jak się zachować, czy odpowiadać przemocą na zło, czy walczyć, czy uciec, czy się schować. Zawsze swoim życiem i słowem pokazywał, że zło należy dobrem zwyciężać. To jest przesłanie Ewangelii, które wciąż jest aktualne - mówi ks. Grzegorz.

Film "Wolność jest w nas" pokazuje, że ks. Jerzy nie był świętym z obrazka, którego nie dotykało ludzkie cierpienie, przeciwnie bardzo go to dotykało, a jednak uważał, że jedyną drogą do pokonania zła, jest czynienie dobra.

O tym, jak przekłada się to na dzisiejszą sytuację mówi ks. Grzegorz w najnowszym odcinku videobloga "W koloratce".