W Garbowie będzie się działo

jj

publikacja 02.08.2021 14:40

Już tylko 16 dni dzieli nas od wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

SMAL to czas odnawiania relacji z Panem Bogiem, ale także okazja do dobrej zabawy. SMAL to czas odnawiania relacji z Panem Bogiem, ale także okazja do dobrej zabawy.
archiwum SMAL

Tegoroczny SMAL startuje 19 sierpnia. Potrwa tradycyjnie cztery dni. Hasłem spotkania są słowa: "Tak jak Ona".

- Dwa lata temu z panem Jackiem Pulikowskim mówiliśmy o seksualności młodego człowieka. W zeszłym roku, w czasie pandemii, chcieliśmy objąć to wszystko matczynym płaszczem Maryi. W tym roku także chcemy, by Maryja uczyła nas cielesności, poczucia własnej wartości, ale też kroczenia ku sobie. Matka zawsze chce dobrze dla swoich dzieci, więc i w tym roku postawiliśmy na Maryję - wyjaśnia ks. Emil Mazur, dyrektor SMAL. 

Tym razem konferencje dla młodych głosił będzie dominikanin o. Tomasz Nowak. - Bardzo chcieliśmy zaprosić człowieka, który w sposób atrakcyjny i niekonwencjonalny przedstawi duchowość Maryi. Mamy też nadzieję, że życiorys o. Tomasza, jego nieco kontrowersyjna być może postać, przyciągnie młodego człowieka, zachęci do zatrzymania się na tym, co najważniejsze - podkreśla ks. Emil. 

W czasie SMAL nie zabraknie warsztatów, jednak tym razem będą one nieco inne niż dotychczas. - Do tej pory były to warsztaty rozwijające talenty, często manualne, teraz stawiamy na rozwój duchowy młodego człowieka - tłumaczy ks. Emil. - Warsztaty będą dotyczyły problemów, z którymi młodzi w tych trudnych czasach się borykają, własnej tożsamości. Oczywiście nie zabraknie koncertów i wspólnej zabawy. Do udziału w SMAL zaprosiliśmy twórców hymnu Światowych Dni Młodzieży, zespół Nie Ma Go Tu.

SMAL to cztery dni pod namiotem, ale - jak zaznacza ks. Emil - dostępny będzie także pakiet bez noclegów, będzie można przyjechać także na pojedyncze wydarzenia.

- Te spotkania są dla młodych ludzi z całej archidiecezji. Nie ma żadnych obwarowań związanych z koniecznością przynależności do jakiejś wspólnoty. Chcemy dać młodym ludziom po okresie zamknięcia możliwość nawiązania relacji, przyjrzenia się swoim potrzebom, odnalezienia swojego miejsca w życiu. Zależy nam też, by ta “wolność” nas nie zaskoczyła, nie zwiodła, i by młodzi mogli iść do przodu w dobrym kierunku. 

Więcej informacji o SMAL na SMAL Lublin