Jakie sekrety skrywa biskup?

jj

publikacja 02.09.2021 15:48

Najpierw w Wąwolnicy, a później w Chełmie biskup Adam odpowie młodym na wszystkie pytania dotyczące biskupiego życia, ale także Kościoła i wiary.

Biskup Adam zawsze jest gotowy do spotkań z młodzieżą. Biskup Adam zawsze jest gotowy do spotkań z młodzieżą.
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Spotkania młodzieży z biskupem, ale także młodzieży z młodzieżą organizuje Centrum Duszpasterstwa Młodzieży AL

W ramach uroczystości maryjnych w Wąwolnicy, pod hasłem "Wąwolnica młodych", zostanie zorganizowana specjalna strefa młodych w okolicach domu pielgrzyma. Będzie ona działała 4 września w godzinach od 15.00 do 21.00 i 5 września od 9.00 do 15.00. 

Strefa młodych zostanie podzielona na trzy oddzielne punkty. W jednym będzie można coś zjeść, w drugim odpocząć, a w trzecim zasięgnąć informacji - także tych związanych z patronką miejsca. 

4 września o godz. 19 przewidziano "kawkę z biskupem". 

Bp Adam Bab będzie do dyspozycji młodych i będzie starał się opowiedzieć nie tylko na pytania dotyczące życia biskupiego, ale też Kościoła i wiary. Integrację z biskupem poprzedzi Msza św.

Podobne spotkanie pod hasłem "Młodzi na Górce" zostanie zorganizowane w Chełmie w bazylice Narodzenia NMP przy okazji uroczystości odpustowych. Młodzi spotkają się w Chełmie 7 i 10 września. 

7 września o godz.  21 zaplanowano wspólny Apel Maryjny a po nim Drogę Krzyżową oraz uwielbienie. Modlitwę zakończy Msza św. o północy. Natomiast 10 września odbędzie się dziękczynna pielgrzymka młodych do sanktuarium. Jej punktem centralnym będzie Msza św. o godz. 18 pod przewodnictwem bp. Adama. Po niej biskup, który z młodzieżą związany jest od lat, podobnie jak w Wąwolnicy odpowie na te najbardziej kłopotliwe i trudne pytania. Pytania, które będzie można zadawać także anonimowo.