Wielkie gwiazdy muzyki gospel w Lublinie

jj

publikacja 17.09.2021 11:07

25 września w muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim odbędzie się pierwszy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel.

Abraham jest pastorem uwielbienia i lekarzem medycyny. Abraham jest pastorem uwielbienia i lekarzem medycyny.
archiwum Abraham D. Ministry

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel w Lublinie jest organizowany przez Abraham D. Ministry. To chrześcijańska organizacja, która promuje muzykę gospel i zachęca do międzykulturowej wymiany na całym świecie.

Abraham D. Ministry została założona przez dr. Abrahama Diomande - wykonawcę muzyki gospel, pastora uwielbienia i na co dzień lekarza medycyny. Powstała w 2014 r. w  Nowym Jorku, gdzie mieszkał Abraham. W 2016 r. muzyk rozpoczął studia w Lublinie na medycynie i działalność swojej organizacji zainaugurował również w Polsce. Dziś jest kontynuowana na całym świecie. 

Abraham D. Ministry współpracuje z różnymi wykonawcami, instytucjami, kościołami oraz organizacjami na rzecz krzewienia muzyki gospel wraz z jej przesłaniem. - Chodzi o to, by  nieść jedność wśród różnorodności kulturowej, narodowej oraz w Ciele Jezusa Chrystusa - wyjaśnia Abraham. -  Dlatego częścią naszych inicjatyw muzycznych są koncerty, warsztaty gospel oraz wieczory uwielbienia - dodaje.

Abraham podkreśla, że festiwal to okazja do międzykulturowej wymiany oraz przekazania pozytywnej energii poprzez radosne brzemienia muzyki gospel. - No i najważniejsze to przesłanie Dobrej Nowiny w niej zawartej. Chcielibyśmy również przynieść społeczeństwu nadzieję, szczególnie w tym trudnym czasie, naznaczonym przez pandemię - zaznacza.

W tym roku w czasie festiwalu wystąpią artyści: Stanów Zjednoczonych, Danii i Wybrzeża Kości Słoniowej, Australii i Zimbabwe oraz oczywiście z Polski. 

Bilety na koncert mają charakter cegiełek i są dostępne:

- w Lublinie w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego przy ul. Narutowicza 32 a (p. 312),

- w Lublinie w Księgarni Św. Paweł, ul. Królewska 6, w godz. 9-18,

- w Świdniku w Akademii Uśmiechu, ul. Kosynierów 16 (tel. 500 816 007).