W listopadzie rozpoczyna się Kurs Formacji Biblijnej

rp /KFB

publikacja 01.11.2021 10:55

Kurs jest kierowany do osób duchownych i świeckich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy i duchowości biblijnej.

W listopadzie rozpoczyna się Kurs Formacji Biblijnej Kurs stanowi pomoc w pogłębieniu wiedzy biblijnej. Roman Koszowski /Foto Gość

Kurs Formacji Biblijnej 2021/2022 odbywa się na trzech poziomach:

  • I Podstawowy Kurs Formacji Biblijnej (dla I roku)
  • II Pogłębiony Kurs Formacji Biblijnej (dla II roku)
  • III Wykłady Monograficzne (dla III roku i wszystkich chętnych)

Kurs jest kierowany do osób duchownych i świeckich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy i duchowości biblijnej. Celem kursu, jak podkreślają organizatorzy, jest nabycie umiejętności interpretowania tekstu biblijnego i jego aktualizacji, a ponadto kształtowanie duchowości biblijnej, uzyskanie pomocy w nabywaniu umiejętności wykorzystania Pisma Świętego w duszpasterstwie oraz formacja animatorów Dzieła Biblijnego św. Jana Pawła II.

Na podstawowy kurs w tym roku akademickim na I roku składać się będą m.in. zajęcia ze Starego Testamentu, geografii i archeologii biblijnej, metod interpretacji Pisma Świętego czy wprowadzenia do biblijnego języka greckiego.

- Zajęcia są prowadzone raz w miesiącu, w soboty od godz. 9.40 do 16.40. Zajęcia fakultatywne z języka greckiego w godzinach 8.00-9.30. Wykłady odbywają się w sali 302 Centrum Transferu Wiedzy w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim lub w formie zdalnej. Pierwsze spotkanie już 6 listopada - informują organizatorzy.

Zapisy za pośrednictwem strony: www.kurs-biblijny.pl lub pod numerem telefonu: 502 596 245 lub 661 874 489.

Kurs jest prowadzony przez Sekcję Nauk Biblijnych KUL i Dzieło Biblijne św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Kierownikiem jest ks. prof. Mirosław Wróbel, kierownik Sekcji Nauk Biblijnych KUL, a także moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II archidiecezji lubelskiej.