Ruszyły zapisy na kolonie organizowane przez Caritas AL

jj

publikacja 17.05.2022 20:14

Blisko 500 dzieci będzie mogło w tym roku wziąć udział w wypoczynku organizowanym przez lubelską Caritas. Tym razem także w górach.

W tym roku będzie można pojechać na wakacje w inne miejsce, choć Firlej także czeka na kolonistów. W tym roku będzie można pojechać na wakacje w inne miejsce, choć Firlej także czeka na kolonistów.
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Jak co roku Caritas organizuje wyjazdy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. W związku z wojną w Ukrainie dotychczasowe miejsca wakacyjne stały się domem dla uchodźców z Ukrainy. 

Dlatego w tym roku, jak informuje dyrektor Caritas AL ks. Paweł Tomaszewski, wyjazdy będą wyglądały inaczej niż w latach ubiegłych.

- Większość kolonii odbędzie się poza terenem naszej diecezji - mówi ks. Tomaszewski. - Turnusy będą obywały się w Bukowcu, Poroninie, Zalesiu, Kalwarii Pacławskiej. Zaplanowaliśmy także dwa turnusy na terenie "Domu Zawierzenia" w Firleju, pod namiotami. Będą one klimatyzowane, z węzłem sanitarnym w środku, z dostawianymi łóżkami. W sumie w naszych koloniach i półkoloniach udział weźmie ok. 500 dzieci, w tym 100 dzieci z Ukrainy. 

Wyjazdy na kolonie Caritas skierowane są do wolontariuszy, dzieci włączających się aktywnie w życie parafii - schola, ministranci, liturgiczna służba ołtarza, bądź w inne grupy religijne działające przy parafii, a także do wychowanków domów dziecka, dzieci z uboższych rodzin, niepełnych i wielodzietnych. 

Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy: WAKACJE Z CARITAS

Szczegółowe informacje można otrzymać mailowo: a.cieszczyk@caritas.pl oraz pod numerem telefonu: 668 770 774. 

Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z tym decyduje kolejność zgłoszeń.