Kilkanaście dni aktywnego odpoczynku

rp

publikacja 01.08.2022 19:10

Kolonie dla swoich podopiecznych po raz kolejny zorganizowało Stowarzyszenie Agape.

 Kilkanaście dni aktywnego odpoczynku Podczas lekcji windurfingu na zalewie w Biszczy. Agape

Pobyt kolonijny podopiecznych Agape w Żarach koło Biszczy trwał kilkanaście dni i obfitował w wiele aktywności. Uczestniczyła w nim grupa trzydziestu dzieci wraz z opiekunami.

Aktywnie spędzali czas w „Krainie nad Tanwią”. Odbyli dwa spływy kajakowe po Tanwi, trzykrotnie uczestniczyli w kursie windsurfingu. Kolonia brała udział w dwóch rajdach rowerowych po malowniczej i atrakcyjnej przyrodniczo okolicy.

Podopieczni Agape brali udział w zajęciach survivalowych, nocowali w namiotach, korzystali z zabawy na dmuchańcach, a także z bogatej oferty dostępnej nad zalewem w Janowie Lubelskim. Dodatkową atrakcją były wycieczki, m.in. do Biłgoraja. – Nasi podopieczni mogli poznać nowe rzeczy, rozwijać zainteresowania i talenty. Dzieci stworzyły wzajemną atmosferę wsparcia, starsze wspierały i pomagały młodszym – mówi Anna Łoś, kierownik świetlicy specjalistycznej Agape. 

– Nie byłoby nas tu, gdyby nie dotacje Urzędu Miasta Lublin oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty – podkreślają organizatorzy kolonii.

Tradycyjnie letnie kolonie organizowane przez Agape miały charakter aktywnego odpoczynku, nauki alternatywnych form spędzania czasu z nastawieniem na edukację oraz integrację podopiecznych.

Stowarzyszenie Agape na co dzień prowadzi Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Lublinie oraz filiach w Puławach, Kraśniku, Opolu Lubelskim, Lubartowie, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Włodawie, Chełmie, Białej Podlaskiej. Agape prowadzi także świetlicę specjalistyczną wsparcia dziennego dla dzieci.