Jak zostać dobrym dziennikarzem?

rp

publikacja 19.05.2023 10:41

Spotkanie z redaktor Agnieszką Gozdyrą na KUL było poświęcone mediom i dziennikarstwu w nieprzewidywalnym świecie.

Jak zostać dobrym dziennikarzem? Studenci dziennikarstwa na KUL Paulina Berini i Konrad Czop prowadzili rozmowę z redaktor Agnieszką Gozdyrą. ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Jak zostać dobrym dziennikarzem?   Pamiątkowe zdjęcie po zakończonych warsztatach kreatywnego pisania. ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

To już jedenasta edycja Studenckich Spotkań Komunikacji organizowanych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wydarzenie z udziałem studentów i młodzieży licealnej z Puław i Łaszczowa odbywało się pod patronatem m.in. "Gościa Lubelskiego".

Gościem głównym wydarzenia była redaktor Agnieszka Gozdyra, dziennikarka „Polsat News”, prowadząca m.in. program „Debata Dnia”. Liderzy Koła Naukowego Studentów dziennikarstwa KUL poprowadzili rozmowę z dziennikarką poświęconą warsztatowi pracy, etyce dziennikarskiej oraz pracy w warunkach współczesnych przemian.

Studenckie Spotkania Komunikacji, zainaugurowane w 2011 r. w Instytucie Dziennikarstwa i Zarządzania, to cykliczne wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL. Ideą przyświecającą jest integracja środowiska naukowego i studenckiego. – Temat spotkań pozwala na zdiagnozowanie i dyskusję na temat istotnych zagadnień dotyczących współczesnych wyzwań funkcjonowania mediów w społeczeństwie – podkreśla dr hab. Justyna Szulich-Kałuża, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania KUL.

– Chcieliśmy porozmawiać z osobą, która w praktyczny sposób funkcjonuje w tym zawodzie i podzieli się z nami doświadczeniami, stąd zaproszenie skierowaliśmy do redaktor Agnieszki Gozdyry – mówi Klaudia Gonciarz, prezes Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL.

A. Gozdyra podczas spotkania podkreślała znaczenie ciekawości i uczciwości w zawodzie dziennikarza. Podzieliła się doświadczeniem zawodowym. Opowiadając o początkach swojej pracy w branży medialnej zachęciła studentów, by dobrze wykorzystywali przerwy między zajęciami. Właśnie w trakcie okienka poszły z koleżanką do pobliskiej stacji radiowej i tak zaczęła się jej przygoda z mediami. – Młodość ma to do siebie, że nie kalkuluje. W życiu nie ma przypadków, są znaki – mówiła.

Podczas wydarzenia jakie się odbyło 18 maja nie pominięto aspektu działalności prospołecznej, o której opowiadała Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu w Lublinie, reprezentując również Korpus Solidarności.


Więcej w nowym numerze "Gościa Lubelskiego" nr 21 na 28 maja.