Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Zibi89
    04.02.2014 11:14
    Te problemy, o których mówi pan Zbyszek można krótko skwitować.
    Akcje wyniszczające polską inteligencję prowadzone przez nazistów i bolszewików w czasie wojny i po wojnie spowodowały, że ludzie nastawieni są głównie na odbiór prostych treści.
    Kultura masowa i celebrytyzacja są tego najlepszym przykładem.

    W odniesieniu do języka i i historii:
    Polska nie będzie wielka terytorialnie,
    Polska nie będzie potęgą militarną,
    Polska nie będzie potęgą ekonomiczną.
    W Polsce mieszka za mało ludzi, żebyśmy mogli być bombą demograficzną +ww. i brak polityki prorodzinnej (wliczam w to m.in. morderstwa aborcyjne na życzenie za komuny - ok. 30 mln zamordowanych przyszłych obywateli).
    Polska powinna być wielka Ideą swoich przodków.
    doceń 0
  • amanka
    04.02.2014 12:39

    „Bóg się rodzi” – a tu takie zawodzenie...

    No niestety to duża "zasługa" organistów, osób bądź co bądź z wykształceniem muzycznym.

    Niech zagrają „Bóg się rodzi” w tempie poloneza, "Bracia patrzcie jeno" z ogniem (to też polonez?), a "Gdy śliczna Panna" łagodnie i cicho. I nich pociągną swoją grą wiernych, niech na 5 min przed mszą powiedzą kilka zdań JAK jedną z przewidzianych pieśni zaśpiewać, NAUCZĄ ludzi. Nie jest to chyba duży wysiłek, a efekty moga być bardzo dobre.

    Niestety często to właśnie organiści narzucają takie tempo i sposób grania / śpiewania, że wszystkie pieśni sa na jedno zawodzące kopyto. A "Te Deum" grane w rytmie walczyka otwiera mi nóż w kieszeni...

    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy