Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • thewolf
    17.04.2018 13:34
    Cały czas jest mowa o widocznych objawach choroby. Naprawdę nikt nie chce zauważyć przyczyn tego stanu rzeczy? Nasz cywilizacja się rozwinęła ponieważ funkcjonowało myślenie przyczynowo-skutkowe. Dziś jednak mam wrażenie, że większość ma z tym problem. Dlatego trudno zobaczyć przyczynę. A jak się nie zobaczymy przyczynę to będzie można podjąć środki, które umożliwią leczenie oraz zapobieganie na przyszłość podobnym skutkom.
    • thewolf
      17.04.2018 13:49
      Dzisiejszy ,,brak” prawdziwych mężczyzn wynika z prostego faktu skutków doświadczeń naszego narodu związanych z wydarzeniami z XX wieku. Doświadczenie II wojny światowej jak i legalizacja aborcji odcisnęły swoje tragiczne piętno. Promocja aborcji i antykoncepcji dziś wydała ,,owoce". W łonach matek zginęły setki milionów ludzi na całym świecie w tym w Polsce. Nie dość, że pokolenie powojenne, które przeżyło wojnę wzrastało z syndromem ocaleńca to dopiero 50 lat aborcji dokonywanych przez Polki w II połowie poprzedniego wieku uczyniło z naszego społeczeństwa wewnętrznie skarłowaciałych ludzi. Dziś mamy do czynienia z pokoleniem, które zostało wychowane przez rodziców z syndromem ocaleńca. Dodatkowo w ogromnych liczbach doszła trauma aborcji czyli zabójstwa człowieka w łonie matki. Syndrom postaborcyjny dotknął małżeństwa. Spowodował rozwody i pijaństwo. Dlatego dziś mamy społeczeństwo bez poczucia własnej wartości, oparte na konsumpcjonizmie, rywalizujące ponieważ każdy musi udowodnić, że jego życie jest coś warte poprzez zdobycie dóbr. Dopóki nie zaczniemy mówić o syndromach postaborcyjnym i ocaleńca, dopóki nie zaczniemy leczyć ludzi nic się nie zmieni. Trzeba wziąć tego byka za rogi. Nie możemy kierować się strachem. Prawda wyzwala. Prawda leczy. Prawda daję nadzieję na lepsze jutro. Odwagi kapłani! Odwagi przewodnicy Kościoła Katolickiego. On zwyciężył śmierć!
      • thewolf
        17.04.2018 14:44
        Syndrom ocaleńca dotyczy również dzieci urodzonych przed jak i po aborcji. Więcej - wystarczy wpisać w google ,,syndrom ocaleńca" i poczytać pierwsze artykuły. Polecam również program z TV TRWAM na YT, cz. 1: Syndrom postaborcyjny (1/7)
        doceń 0
        0
  • Anonim (konto usunięte)
    17.04.2018 17:00
    Jest jak jest. To jak słusznie Ksiądz Wykładowca zauważył, problem społeczny - także kandydatów na mężów, ojców... Jakże mądry był przy tym śp. ks. bp Herbert Bednorz, kierując kleryków po czwartym roku studiów na rok do pracy - wtedy każdy kosztował zwykłej, prostej, męskiej pracy i nieseminaryjnego, czasem bardzo twardego otoczenia, a niejeden przy tym weryfikował także swoje powołanie w kontakcie z niewirtualnym światem. Pamiętam też (od kolegi - księdza) zakaz kupowania przez nowowyświęconego kapłana samochodu. Teraz to inne czasy, wiadomo, ale gdyby ten zakaz też jakoś zaktualizować, odnieść do innych dóbr? Ciekawe, czy siostry zakonne też mają analogiczne problemy... Bo mi się wydaje, że w ogóle jako społeczeństwo idziemy coraz bardziej ku nie-dorosłości i nie-odpowiedzialności za życie, swoje i innych, i coraz bardziej stajemy się homo ludens (szukającymi rozrywki)... ps. Mój nick nie oznacza, że się z tym pogodziłam, też staram się dorosnąć...
    doceń 16
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy