• facebook
 • rss
 • Koncert Kata odwołany

  Justyna Jarosińska

  dodane 05.12.2012 16:59

  Koncert zespołu zaplanowano na 15 grudnia w klubie „Dąbrówka Obora”. Klub dzierżawi pomieszczenia od miejskiego Centrum Kultury i Promocji. Burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk po protestach mieszkańców Kraśnika, zgorszonych koncertem podobnych zespołów, który odbył się 25 listopada w tym samym miejscu, występ odwołał.

  – Otrzymałem informację, że w niedzielę Chrystusa Króla w miejscu publicznym zagrały zespoły, które prezentowały treści szkodliwe – mówi burmistrz.  – Uznałem, że dla przekazywania określonych  treści i form w miejscach publicznych nie ma przyzwolenia.

  Ta decyzja to precedens w naszym rejonie, choć burmistrz nie czuje się z tego powodu jakoś wyjątkowo.  - Ja jestem wierzący, i wiem że nie wystarczy się tylko pokazywać w niedzielę  w kościele. Trzeba podejmować czasami decyzje trudne i niepopularne.

  Fani zespołu na stronach internetowych wykrzykują, że odwołanie koncertu to zamach na wolność, i że nie będą głosować na burmistrza.  - Ale ja nie chcę być zakładnikiem swoich wyborców. Nie mogę przyzwalać na propagowanie szkodliwych treści. Wystarczy tylko posłuchać co ten zespół śpiewa – odpowiada Mirosław Włodarczyk.

  Jak informuje burmistrz miasto ma ofertę muzyczną i kulturalną zarówno dla ludzi młodych jak i starszych – Na naszej muzycznej scenie jest tak wielki wybór artystów, że możemy zapraszać mniej kontrowersyjne zespoły. Z organizatorami koncertu  uzgodniliśmy, że podobnych występów już nie będzie.

  Na trasie koncertowej Kata są też inne miasta Lubelszczyzny w tym Biłgoraj i Tomaszów Lubelski - Namawiałbym kolegów burmistrzów do podjęcia takiej samej decyzji, której się nie wstydzę –mówi burmistrz Włodarczyk.

  Kat to zespół, który powstał na przełomie 79 i 80 r. Od początku swego istnienia grupa nawiązuje w swych treściach do tematyki satanistycznej.


   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: KAT, KONCERT, ZESPÓŁ

  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Zoi
   05.12.2012 18:13
   Brawa dla burmistrza!! Oby więcej tak odważnych ludzi!!!
  • MOSCARDI
   05.12.2012 21:41
   +Brawo Panie Burmistrz!
   A swoją drogą, jak młodzi chcą się wyszaleć jest "Luxtorpedka" w Lublinie 09.12.2012 w klubie "Kazik"! Chętnych "robaczywie" zapraszam!:)

   http://luxtorpeda.net/ruszyla-robaczywa-trasa/

  • Kopyrda
   06.12.2012 02:20
   "Nie pozwolimy na propagowanie szkodliwych tresci." Cos takiego powiedial mi pewien socjolog z NRD, z ktorym rozmawialem na zjezdzie socjologiw w Uppsali w 1978 roku. Historia saczyna sie powtrzac. Miejmy nadzieje, ze nie jako farsa.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół