• facebook
 • rss
 • Bezpieczny bo widoczny

  Justyna Jarosińska

  dodane 27.03.2013 21:09

  W holu na czwartym piętrze szpitala, dzieci przeszły szkolenie z zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz z zachowania w konfrontacji z agresywnym psem.

  Spotkanie w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym było finałem akcji "Jestem widoczny z PGE”, którą zorganizował lubelski oddział spółki PGE Dystrybucja, Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Wspólna akcja miała nie tylko wymiar edukacyjny dla pacjentów DSK i uczniów Zespołu Szkół przy DSK, ale także wymiar społeczny. Przedstawiciele policji przedstawili dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a przedstawiciel PGE wyposażył pacjentów w odblaski, jakie wszystkie dzieci powinny posiadać, aby być widocznymi na drodze. Policjanci zwrócili uwagę na fakt, że nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może zakończyć się dla dzieci pobytem w szpitalu, a w najcięższych przypadkach trwałym kalectwem i wielotygodniową, a nawet wieloletnią rehabilitacją.

  Zbliża się okres wiosenny i dzieci coraz więcej czasu będą spędzać na świeżym powietrzu, jeździć na rowerach, dlatego już teraz policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo na drodze i zaapelowali o rozwagę w poruszaniu się najmłodszych po ulicach i przejściach dla pieszych. Podczas pogadanki policjanci opowiadali również o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomi oraz mówili o innych czyhających na dzieci zagrożeniach w szkole i poza szkołą. W spotkaniu uczestniczyły też dwa psy służące na co dzień do zajęć z dogoterapii. Policjanci zaprezentowali bezpieczne zachowania w kontakcie z agresywnym czworonogiem. Podczas spotkania przeprowadzono konkurs z nagrodami, na temat szeroko pojętych bezpiecznych zachowań. Do zwycięzców powędrowały plecaki i kaski na rowery. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół