• facebook
 • rss
 • Wspólnota to ty i ja

  jj

  dodane 05.06.2013 17:09

  Przygotowano mnóstwo atrakcji - zabawy sportowe, pokazy, dobrą muzykę, taniec, różnorodną i smaczną kuchnię oraz liczne konkursy z nagrodami. Hasłem przewodnim imprezy będzie ekologia.

  Organizatorami 7. już festynu są parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka”. Wydarzenie organizowane jest dzięki wsparciu finansowemu miasta i pod patronatem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Festyn Rodzinny na Poczekajce cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Lublina i każdego roku przyciąga kilka tysięcy gości.
  Tegoroczna zabawa rozpocznie się o godz. 12 od uroczystego wręczenia nagród uczestnikom Rozgrywek o Puchar Niepokalanej "Poczekajka Cup" 2013. Następnie swoje programy artystyczne zaprezentują młodzież i dzieci ze szkół z terenu parafii. Po południu na scenie zagoszczą zumba i rytmy latynoamerykańskie, a o 19.00 rozpocznie się koncert zespołu Toledo i wspólna zabawa przy muzyce.


    Zabawa z chustą
  Małgorzata Grzenia
  Tegoroczny festyn odbędzie się 15 czerwca w sobotę. Wszystko pod znakiem ekologii. Uczestnicy mogą przynosić ze sobą makulaturę, butelki typu PET, puszki i nakrętki. Organizatorzy zaś będą informować o segregacji odpadów i zachęcać do tej prostej i dostępnej dla wszystkich formy dbania o nasze środowisko.
  Festyn będzie obfitować w liczne atrakcje dla całych rodzin. Miłośnicy sportów będą mogli pojeździć quadami, poćwiczyć w siłowni na wolnym powietrzu, zagrać w rugby wspólnie z zawodnikami drużyny ekstraligi Budowlani Lublin, a także obejrzeć pokazy mieszanych sztuk walki. Dla nieco młodszej młodzieży i dzieci zostały przygotowane liczne gry i zabawy sprawnościowe, zjeżdżalnia dmuchana, trampolina, euro bungee, a także znakowanie rowerów, gwiazdozbiór. Na najmłodszych zaś czeka przedszkole parafialne, a w nim wiele niespodzianek i zabaw oraz przejażdżki na kucykach, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków.
  Dużą atrakcją dla wszystkich będą pokazy policji i straży pożarnej. Odbędą się również ćwiczenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Przez cały czas trwania festynu nie zabraknie konkursów, turniejów, a na zwycięzców i uczestników tych zabaw czekać będzie mnóstwo ciekawych i nagród.
  Organizatorzy zadbali także o podniebienia swoich gości. W bogatej ofercie kulinarnej będą m.in. kuchnia pielgrzymkowa, kuchnia włoska i grill. Nie zabraknie także przysmaków ze słynnej kuchni zakonnej - spaghetti kapucyńskiego, bigosu poczekajkowskiego, pierogów sióstr kapucynek. W kawiarence zaś będzie można skosztować ciast domowej roboty, będą także lody, gofry, wata cukrowa i wiele innych smakołyków.

  Program Festynu „Wspólnota   Wręcznie nagród w Rozgrywkach o Puchar Niepokalanej to już tradycja podczas festynu
  Małgorzata Grzenia
  to ty i ja”

  Sobota 15 czerwca
  12.00 -12.30 - Wręczenie nagród uczestnikom Rozgrywek o Puchar Niepokalanej "Poczekajka Cup" 2013  
  12.30 -13.00 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 42
  13.00 -13.30 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego
  13.30 -14.00 - Prezentacja Szkoły Językowej Helen Doron
  14.00 -14.30 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 38
  14.30 -15.00 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 7
  15.00 -15.30 - Finaliści tegorocznej edycji "Got To Dance", tancerze formacji

  UDS
  15.30 -16.00 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 46
  16.00 -16.30 - Rodzinny konkurs wiedzy o parafii
  16.30 -17.00 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego
  17.00 -17.30 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie
  17.30 - 18.00 - Zumba -  pokaz tańca
  18.00 - Komety
  19.00 - Koncert zespołu Toledo

  HYMN ŚWIĘTA ŻYCIA - VIVA LA VITA - CONCENTUS
  Święto Życia Oświęcim

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół