• facebook
 • rss
 • Rozgrywki o puchar rektora KUL

  Agnieszka Gieroba

  dodane 08.02.2014 14:40

  Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Uczniowski Klub Sportowy "Widok" są organizatorami turnieju piłki halowej o puchar rektora KUL ks. prof. Antoniego Dębińskiego. Do rywalizacji stanęło 6 klubów.

  - Wydarzenie to jest kolejną inicjatywą, przez którą KUL chce się włączyć w życie miasta Lublin. Przypomnijmy, że do takich działań należą także coroczny piknik naukowy, wykłady i prezentacje podczas Festiwalu Nauki oraz Noc Biologów, działania rewitalizacyjne architektów krajobrazu w różnych dzielnicach Lublina, Uniwersytecka Poradnia Prawna, szereg wykładów i wydarzeń otwartych dla wszystkich chętnych mieszkańców miasta - mówi Lidia Jaskuła, rzecznik KUL.

  KUL to nie tylko uniwersytet przekazujący wiedzę i wartości chrześcijańskie, ale to również miejsce odkrywania pasji i poszerzania zainteresowań w bezpośrednim kontakcie z ludźmi nauki. Proponowane zajęcia wykraczają też poza ramy edukacji formalnej. Do nich należą rozgrywki piłkarskie młodych piłkarzy oraz w przerwach między rozgrywkami zajęcia w ramach Uniwersytetu Otwartego. Tym razem przygotowano wykład pokazujący matematykę zupełnie inną niż ta w szkole.

  Współorganizator rozgrywek - Uczniowski Klub Sportowy "Widok" Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie powstał we wrześniu 2001 roku. Obecnie jest największą szkółką piłkarską na Lubelszczyźnie. Wychowuje i szkoli ponad 400 zawodniczek i zawodników w 17 grupach wiekowych od 5. do 19. roku życia.

  W rozgrywkach uczestniczą: Ruch Chodów, Pogoń Siedlce, Orlik Lubartów, Lublinianka, Skarpa Lublin, UKS Widok.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół