• facebook
 • rss
 • Dawid Podsiadło wykonał w Chełmie "4:30"

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 08.02.2014 23:00

  Przy komplecie widzów w ChDK-u Dawid Podsiadło wraz z zespołem wykonał kilkanaście utworów. Nie zabrakło piosenki zatytułowanej "4:30", skomponowanej przez niego do filmu opartego na historii, która znana jest wszystkim Polakom.

  Przy komplecie publiczności w Chełmskim Domu Kultury wystąpił Dawid Podsiadło z zespołem. Dwugodzinny koncert artysty zadowolił z pewnością oczekiwania fanów. Na widowni zasiedli przede wszystkim najmłodsi spośród nich, ale nie zabrakło także osób, które na co dzień wybierają inny repertuar. Niektórzy fani Dawida Podsiadło czekali przed ChDK-iem już od rana, aby dostać autograf lub zrobić sobie z tym młodym artystą pamiątkowe zdjęcie.

  Dawid Podsiadło wykonał kilkanaście utworów, w tym m.in. „Nieznajomego”. Nie zabrakło również „4:30” – piosenki skomponowanej przez niego do filmu „Kamienie na szaniec”.  Tytuł nawiązuje do godziny, w której aresztowano Jana Bytnara–„Rudego”. – Bardzo się obawiałem takiej sytuacji, w której musiałbym stworzyć utwór do tak poważnej tematyki i tak znaczącej dla wszystkich Polaków. Miałem dużo wątpliwości. Ale też spokojnie do tego podszedłem, że jeżeli nie zrobię tego, z czego będę zadowolony, to zrezygnuję z tej pracy. W tym utworze skupiłem się na personalnej sytuacji, w jakiej znalazł się „Rudy”, i na tym chciałem oprzeć całe przesłanie. Starałem się wyobrazić sobie, co umierając, mógł myśleć Jan Bytnar – powiedział Dawid Podsiadło.

  Po koncercie w Chełmie artysta mówił: – Muzyka ma dla mnie duże znaczenie. Cieszę się z każdej dobrej informacji i każdego sukcesu, ale dużo radości dają mi koncerty i spotkania z ludźmi. Koncert jest zawsze sprawdzianem jakości artysty przez publiczność na żywo.

  Dawid Podsiadło wystąpi w najbliższym czasie na koncertach także w Lublinie i Puławach.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół