• facebook
 • rss
 • Pedagogika genderowa

  Justyna Jarosińska

  dodane 14.03.2014 18:05

  Ogólnopolska Koalicja Obywatelska "Dla rodziny” powstała dzięki inicjatywie lubelskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Natan. Jednym z pierwszych działań koalicji jest informowanie o skandalicznych wytycznych, opublikowanych przez WHO, dotyczących "Standardów Edukacji Seksualnej w Europie".

  - Standardy edukacji seksualnej powinny stać się przedmiotem debaty publicznej - uważa Zbigniew Barciński prezes Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Natan i jednocześnie koordynator programowy Koalicji Obywatelskiej "Dla rodziny". - To nasze obywatelskie i rodzicielskie prawo. Koalicja, do której należy już 31 organizacji z całej Polski, rozpoczęła właśnie zakrojoną na szeroka skalę akcję przeciw rozpowszechnianiu publikacji WHO dotyczącej "Standardów Edukacji Seksualnej w Europie", która w najbliższym czasie mogą stać się podstawą podręczników do edukacji seksualnej.

  - W dokumencie WHO są skandaliczne zalecenia - mówi Barciński - choćby takie jak zachęcanie dzieci od czwartego roku życia do masturbacji, czy też uświadamianie przez nauczycieli i pedagogów dzieciom powyżej 6 roku życia takich pojęć, jak akceptowalne sposoby współżycia za zgodą obu osób, a dzieciom powyżej 9 lat - ich seksualnych praw. WHO zachęca również, by nauczyciele w szkole uczyli dzieci umiejętności negocjowania i komunikowania się w celu uprawiania bezpiecznego seksu, oraz by uczyli rozwijać krytyczne podejście do norm kulturowych i religijnych. W naszej ocenie to przestępstwo. To przygotowanie dzieci od najmłodszych lat do tego, żeby jak najwcześniej rozpoczynały współżycie seksualne - podkreśla Barciński.

  Koalicja "Dla rodziny" postanowiła skierować do Prokuratora Generalnego pismo z informacją o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z publikowaniem i bezpłatnym rozpowszechnianiem książki oraz e-booka ze standardami opracowanymi przez WHO. Specjalne pisma zostały także skierowane do minister Kluzik Rostkowskiej oraz minister Kozłowskiej Rajewicz. Koalicja domaga się w nich szczegółowych odpowiedzi na szereg pytań związanych z wprowadzaniem standardów WHO do polskich szkół.   

  Koalicja zaprasza wszystkich, którzy podzielają jej stanowisko, żeby korzystać z wzorów pism dostępnych na stronie internetowej www.dlarodziny.net i by również w swoim imieniu kierować je do wszystkich, którzy mają wpływ na wprowadzenie do polskich szkół pedagogiki gender. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół