• facebook
 • rss
 • Z Syberii do Lublina

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 11.04.2014 21:30

  Już po raz 15. stowarzyszenie "Wspólne Korzenie" wraz z Urzędem Miasta Lublin organizuje pobyt w Polsce naszych rodaków z dalekiej Syberii, Kazachstanu, Ukrainy i Białorusi w ramach akcji "Wielkanoc w Polsce 2014".

  Uczestnikami tej szczególnej pielgrzymki są potomkowie dawnych polskich zesłańców, m.in. z dalekiej Syberii: z Jużno-Sachalińska, Pietropawłowska Kamczackiego, Ułan-Ude, Angarska, Omska, Czelabińska, Krasnojarska, Nowosybirska, Gorno-Ałtajska, Wielkiego Nowogrodu.

  To wielkie przedsięwzięcie wymaga pomocy mieszkańców Lublina i okolic. Potrzeba bowiem zorganizowania kilku noclegów dla naszych Rodaków, którzy chcą świętować w Polsce i odwiedzić ziemię ojców. Po kilkudniowym pobycie w Lublinie wyruszą do Częstochowy i Krakowa. Niektórzy z nich ledwie mówią po polsku. Kontakt z krajem przodków jest dla nich wyjątkowym przeżyciem. – Zazwyczaj są to spotkania pełne wzruszeń i łez – mówi Józef Husarz, jeden z organizatorów akcji.

  W tym roku organizatorzy planują pobyt około 40 osób w naszym kraju w od 19 do 29 kwietnia. W Lublinie pielgrzymi ze wschodu będą przebywać od 19 do 21 kwietnia.


  Możesz pomóc

  Organizatorzy szukają pomocy w organizacji dwóch noclegów dla Polaków ze Wschodu w Lublinie i jego okolicach. Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję „Wielkanoc w Polsce 2014”, może kontaktować się z działaczami stowarzyszenia „Wspólne Korzenie” pod numerem telefonu: 601 987 494 lub 691 965 252. Więcej informacji na stronie internetowej: wspolnekorzenienie.org.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół