• facebook
 • rss
 • Zaczęły się rozgrywki ministrantów i lektorów

  Agnieszka Gieroba

  dodane 01.05.2014 11:46

  Na dziewięciu halach w Lublinie trwają mecze, które mają wyłonić finalistów IX Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar "Króluj nam Chryste".

  Najpierw była Msza święta w lubelskiej archikatedrze pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, później wszystkie drużyny rozjechały do wyznaczonych hal, gdzie właśnie trwają rozgrywki. - Jesteśmy dobrej myśli, liczymy na dobre miejsce, ale najfajniejsze jest to, że można się spotkać z chłopakami z całej Polski i nie tylko pograć w piłkę, ale zwyczajnie pogadać i wymienić różne doświadczenia - mówią uczestnicy mistrzostw. Każdy oczywiście liczy na jak najlepsze miejsce. Udanych rozgrywek i dobrej zabawy życzył wszystkim drużynom abp Stanisław Budzik.

  IX Mistrzostwa Polski  podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe. W pierwszej kategorii - ministranci  - występują chłopcy urodzeni w latach 2001- 2004, kolejną kategorią wiekową stanowią lektorzy młodsi, czyli chłopcy urodzeni w latach od 1998 do 2001, trzecia kategoria to lektorzy starsi od 1994 do 1997. Ostatnią czwartą grupą będą tzw. seniorzy.

  Wszyscy do mistrzostw solidnie się przygotowywali. Do Lublina przyjechali z całej Polski. Nawet ci, którzy mieli tak daleko jak drużyna z Legnicy, czy Sopotu, nie żałują czasu poświęconego na treningi i wielu godzin podróży, by dotrzeć do naszego miasta. Wszyscy mają nadzieję na niezapomniane przeżycia.

  Pierwsze cząstkowe wyniki będą znane po południu, wieczorem będzie wiadomo kto jutro zagra w finale. Podamy je oczywiście na naszej stronie.

  A wieczorem przypominamy o charytatywnym meczu księży i gwiazd. Dochód ze sprzedaży biletów zasili Fundusz Caritas Dzieciom. W meczu zmierzą się byli piłkarze Reprezentacji Polski oraz Reprezentacja Księży (Mistrzowie Europy). Do Lublina zawitają takie gwiazdy piłki nożnej jak: Arkadiusz Radomski, Jacek Bąk, Jerzy Brzęczek, Maciej Szczęsny, Marcin Żewłakow, Tomasz Jasina czy Dariusz Dudek. Spotkanie komentować będą Rafał Patyra i Andrzej Strejlau.
  W przerwie odbędzie się licytacja koszulki z autografem Jakuba Błaszczykowskiego. A sam zawodnik połączy się z uczestnikami zawodów online.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół