• facebook
 • rss
 • Co mówią o nowym sekretarzu KEP?

  Ks. Rafał Pastwa

  dodane 11.06.2014 10:25

  Bp Miziński jest pracownikiem naukowym KUL. W latach 1996-1999 odbył studia w Studium Rotalnym przy Trybunale Roty Rzymskiej - otrzymał tutuł adwokata Roty Rzymskiej. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego z zakresu prawa kanonicznego.

  Bp Artur Miziński jest doktorem habilitowanym prawa kanonicznego, kierownikiem Katedry Kościelnego Prawa Karnego KUL.

  Komentując ten wybór rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński powiedział: - Bardzo się cieszę, że ks. bp Artur Miziński został wybrany na to stanowisko. W naszym środowisku jest znany jako człowiek bardzo zatroskany o dobro Kościoła oraz jako bardzo dobrze wykształcony prawnik. Jego rzymska formacja, kontakt ze środowiskiem uniwersyteckim i zaangażowanie w pracę duszpasterską gwarantują, że swoją nową funkcję będzie pełnił owocnie dla dobra Kościoła.

  - Bp Artur jest dobrym przełożonym, świetnym specjalistą w zakresie kościelnego prawa karnego. To człowiek bardzo otwarty, życzliwy zarówno dla współpracowników, jak i dla studentów.  Studenci przychodzą do niego z różnymi sprawami, nie tylko naukowymi - mówi ks. dr Maciej Staszak, asystent w Katedrze Kościelnego Prawa Karnego. - Jeśli chodzi o zajęcia dydaktyczne, bp Miziński prowadzi je systematycznie zarówno ze studentami studiów magisterskich jak i doktoranckich. Ma troje doktorantów, którzy prowadzą badania naukowe, ale też magistrantów - dodaje.

  - Jako wykładowca i kapłan jest zawsze uśmiechnięty i pomocny dla studentów - mówi Łukasz Sztolf, student prawa kanonicznego KUL. - Nigdy nie doprowadzał do sytuacji trudnych czy konfliktowych. Zawsze można było porozmawiać z nim na korytarzu. Zawsze też rozpoznawał swoich studentów w różnych miejscach, gdzie nam się zdarzyło spotykać. Sam o sobie mówił, że jest "pastuszkiem" diecezji, bo pasterzem jest arcybiskup Budzik. To pokazuje dystans, z jakim podchodzi do siebie. Wybór bp. Artura na sekretarza generalnego KEP przyjąłem z wielką nadzieją, bo to będzie szansa dla naszego Kościoła. Jest świetnym prawnikiem i zasiada w Radzie ds. Środków Masowego Przekazu. Myślę, ze będzie dobrym sekretarzem po bp. Polaku. Jest też młody - dodaje Łukasz Sztolf.

  - Jako ksiądz archidiecezji lubelskiej bardzo się cieszę, że nasz biskup pomocniczy został wybrany na sekretarza generalnego KEP. A z drugiej strony czuje się jakiś żal, bo jest nam tutaj potrzebny i w wymiarze duszpasterskim i dydaktyczno-naukowym.  Pewnie będzie czuć brak bp. Artura, bo pewnie nowe zadania w KEP nie pozwolą mu na pracę w naszej archidiecezji na tej samej zasadzie jak do tej pory - mówi ks. Maciej Staszak.

  - Teraz jest sesja naukowa i bp. Artur Miziński musi przepytać kilkudziesięciu studentów. Przynajmniej do końca tego roku akademickiego, a więc do 30 września będzie kierował Katedrą Kościelnego Prawa Karnego na KUL. Co dalej, czas pokaże - dodaje ks. Staszak.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Agaton
   11.06.2014 12:57
   Swoją opinię wyraziłem w innym miejscu dodam tylko,że Ekselencja powinien zrzucić parę kilogramów (patrz:zdjęcie).
  • M.R
   11.06.2014 19:06
   Doceniam ludzi wykształconych o szerokich
   horyzontach zainteresowań w różnych aspektach
   naszego życia.Mam nadzieję,że wybór na
   tą funkcję na stanowisko nowego sekretarza
   KEP Bp Mizińskiego -będzie dobrym przykładem
   demokracji prawa-aktu społecznego życia,którego
   kwestią jest dobro naszej ojczyzny.Pragniemy
   w życiu codziennym większej kultury bycia
   i wyrozumiałości względem wobec drugiego
   człowieka.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół