• facebook
 • rss
 • Garncarze i konie w "Adrenalinie"

  ag

  dodane 30.07.2014 15:45

  W projekcie wzięło udział 25 młodych uczestników w wieku 6-12 lat. Podczas 10 dni zajęć czekało na nich mnóstwo atrakcji.

  Zaczęli od poznania się i integracji. Drugi dzień to zajęcia z rękodzieła z gliny, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł ze swojego kawałka plastycznej masy stworzyć niepowtarzalną rzeźbę, a kolejka chętnych do spróbowania swoich sił przy kole garncarskim zdawała się nie mieć końca.

  Równie ciekawe okazały się warsztaty tworzenia eko-strojów. Dodatkowych emocji dostarczył fakt, że całość zajęć zakończył pokaz mody, który obejrzeli i oceniali dyrektor oraz pracownicy Krasnostawskiego Domu Kultury. Dopełnieniem zajęć plastycznych był plener malarski, gdzie uczestnicy uczyli się rysunku z natury, a także malarstwa na szkle, poznając nowe techniki posługiwania się pędzlem i farbami.

  - Prawdziwą frajdą były też wycieczki w okolice Krasnegostawu. W stajni „Adrenalina” w Siennicy Nadolnej rówieśnica naszych uczestników z zaangażowaniem opowiadała o opiece nad końmi, prezentowała siodłanie konia, a potem z zapartym tchem śledziliśmy, jak skacze na nim przez przeszkody. Pamiętaliśmy również, by oprócz rozrywki zapewnić dzieciom nieco zajęć edukacyjno-wychowawczych. Dlatego też uczestniczyliśmy w spotkaniu z grupą PAT z Młodzieżowego Domu Kultury, która poprzez zabawy i warsztaty przybliżyła problem m.in. palenia papierosów i spożywania alkoholu, pracownica sandepidu poruszyła temat higieny oraz bezpiecznego zachowania się podczas wakacji, a podczas pieszego rajdu wysłuchaliśmy opowieści o zabytkach i historii Krasnegostawu - wyliczają organizatorzy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół