• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka się nie kończy

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 23.08.2014 23:07

  Ponad pół tysiąca młodych ludzi uczestniczyło w kolejnym Festiwalu Piosenki Pielgrzymkowej, który odbył się w Garbowie. W tym roku zwyciężyła grupa nr 13.

  SMAL w Garbowie zakończył Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej. Po południu i wieczorem przybyło jeszcze więcej młodzieży. Nie zabrakło też parafian z Garbowa. Na scenie wystąpiło kilkanaście zespołów reprezentujących swoje grupy pielgrzymkowe. Na trasie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, to właśnie te zespoły animowały śpiew i oprawę liturgiczną.

  W tym roku bezkonkurencyjna okazała się schola z grupy nr 13. Przygotowali nie tylko świetny pod względem muzycznym program, mielie także kostiumy, a ich występ opierał się na scenariuszu, który zawierał także skecz.

  Ks. Emil Mazur nie krył zadowolenia z wygranej, podobnie jak pozostali uczestnicy zespołu. Drugie miejsce na festiwalu zajęła grupa 17 z Chełma, której przewodzili księża: Krzysztof Krakowiak i Marcin Rola. Trzecie miejsce na podium przypadło grupie nr 6, a wyróżniono grupę nr 8.

  Po ogłoszeniu wyników odbył się uroczysty Apel Jasnogórski z udziałem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, który przypomniał zebranej młodzieży  znaczenie modlitwy przez wstawiennictwo Matki Jezusa. Podziękował za przygotowanie tegorocznego SMAL-u. Podkreślił przy tym, że liczba uczestników spotkania młodych w Garbowie  zwiększyła się w stosunku do roku ubiegłego. Całość świętowania zakończył koncert uwielbienia. Podczas spotkania młodych w Garbowie nie zabrakło elementów solidarności z narodem ukraińskim oraz modlitwy o pokój.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół