• facebook
 • rss
 • Jej Chrystus nie odmówi

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 01.10.2014 20:20

  - Witamy Cię Matko w naszej wspólnocie. Witamy także w imieniu nieobecnych: chorych, młodych, którzy udali się na emigrację za chlebem, ale także w imieniu tych, którzy nie wierzą, że Ty nas wspierasz, umacniasz i uzdrawiasz - powiedział podczas wprowadzenia cudownego obrazu ks. prałat Stanisław Róg, proboszcz parafii św. Antoniego w Lublinie.

  - Przyszłam na dzisiejszą modlitwę bo od dawna pragnęłam przeżyć takie duchowe spotkanie z Matką Jezusa. Przyszłam z mężem i dziećmi. To niesamowite jaką głębię skrywa w sobie ta święta ikona. Tylu ludzi dzisiaj skierowało swe kroki do kościoła - i to daje mi siłę, bo wiem, ze oni też doświadczają opieki i miłości Matki. Jestem kobietą twardo stąpającą po ziemi, jednak wiara daje mi siłę do tego by stawać się lepszą dla innych i próbować przemieniać świat na lepsze - mówi Magdalena, kierownik firmy handlowej.

  - Matko nasza przybywasz do nas dzisiaj tak, jak niegdyś poszłaś do św. Elżbiety by zanieść jej Chrystusa. Poszłaś wtedy także po to, aby służyć. Odwiedzasz naszą parafię, wyróżniasz nas i uczysz służby. Gromadzimy się ufni, że przybywasz do nas by być nam pomocą. I to nieustającą pomocą. By spojrzeć na nas matczynym okiem i zaradzić naszym troskom i kłopotom. Przybywasz by zobaczyć w nas także dobro, którego jest wiele w naszych sercach - powiedział witając Maryję w cudownym wizerunku ks. prałat Stanisław Róg, proboszcz parafii św. Antoniego w Lublinie. - Proszę szczególnie za studentów rozpoczynających nowy rok akademicki i za wspólnoty akademickie, za młodzież szkolną i za wszystkich, którzy będą klękać przed Tobą. Ufam, że nikt stąd nie wyjdzie bez umocnienia i pocieszenia. Za to Matko już teraz dziękuję - kontynuował. - Wyproś nam zgodę, miłość i szczęście w rodzinach, pracę dla bezrobotnych, zdrowie dla chorych. Wszystkie nasze prośby przyjmij i przedstaw swojemu Synowi - Chrystusowi. On Tobie niczego nie odmówi - zakończył ks. Róg.

  W parafii św. Antoniego w Lublinie nie było wolnych miejsc w ławkach. Ołtarz otaczała licznie zgromadzona służba liturgiczna, chór parafialny i wierni z całego osiedla. Liturgii powitania przewodniczył ks. prałat Stanisław Róg, proboszcz parafii. Mszy św. przewodniczył ks. dr Tomasz Adamczyk, Mszę św. koncelebrował m.in. także ks. Szymon Szlachta. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Kontek, pochodzący z parafii św. Antoniego, a na co dzień pracujący w Odessie. Przygotowywał parafian na spotkanie z Panią Latyczowską przez cztery dni, głosząc nauki. - Dzisiaj potrzeba modlitwy o pokój na świecie, ale także o pokój w naszych sercach. Mamy okazję rozbudzić dzisiaj ducha gorącej modlitwy. Obecność tego obrazu nie jest wydarzeniem symbolicznym, ale wezwaniem by otworzyć drzwi wiary - powiedział ks. Kontek. - Ona jest patronką nowej ewangelizacji w naszej archidiecezji. Ona jest obecna od samego początku istnienia Kościoła - dodał kaznodzieja z Odessy.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół