• facebook
 • rss
 • Młodzi fascynaci historii

  ag

  dodane 23.10.2014 09:32

  Ponad 200 prac wpłynęło na Wojewódzki konkurs historyczny "W hołdzie bohaterom" organizowany po raz drugi przez Gimnazjum nr 9 w Lublinie. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w Urzędzie Wojewódzkim.

  Prace napłynęły z wielu szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Lublina i województwa lubelskiego. Jury konkursu w składzie: dr hab. Tomasz Panfil profesor KUL (przewodniczący), Paweł Skrok, Światowy Związek Żołnierzy AK oraz Urszula Kozak, MBP, Pracownia Plastyczna, 15 października przyznało nagrody oraz wyróżnienia w konkursie. - Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy historycznej przelanej zarówno w formie plastycznej, jak i literackiej. Młodzi ludzie pokazali, że wydarzenia sprzed lat są im bliskie, potrafią się wczuć w sytuację tamtych ludzi i chcą ich naśladować - mówią członkowie jury. - Społeczność naszej szkoły kultywuje pamięć o bohaterach i ważnych wydarzeniach historycznych. Ta pamięć jest nie tylko wspominaniem przeszłości, ale pobudzaniem młodych ludzi do umiłowania Ojczyzny. Organizując konkurs mający na celu zachowanie pamięci o bohaterach – uczestnikach powstania warszawskiego, także o tych, którzy związani byli z Lubelszczyzną byliśmy przekonani, że wielu młodych ludzi interesuje się wydarzeniami z historii najnowszej i pragnie podzielić się z innymi swoją wiedzą, refleksjami  na temat minionych wydarzeń oraz emocjami, jakie one wywołują. Nie pomyliliśmy się - podkreślają organizatorzy konkursu.

  Podczas rozdania nagród młodzi zobaczyli część artystyczną oraz krótką rekonstrukcję historyczną z czasów Powstania. Można było także oglądać prace konkursowe.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół