• facebook
 • rss
 • Lecz, módl się i pracuj

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 08.12.2014 13:00

  - W naszym środowisku ciężko jest przyznawać się do wiary i dawać świadectwo. Jest duża presja otoczenia i mediów, ale duszpasterstwo akademickie i jego działania stanowi duże wsparcie dla wielu z nas – mówi Marzena, studentka stomatologii.

  To rekolekcje dla studentów z duszpasterstwa akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, ale tradycyjnie zaproszeni są na nie wszyscy studenci.  - Dobrze, że istnieje taka forma przygotowania do świąt. Poza tym to forma porządkowania tego, co w życiu najważniejsze – mówi Monika Makulec, studentka wydziału lekarskiego UM. –Wiadomo, że dzisiaj najtrudniejsze są kwestie etyczne w zawodach medycznych, więc potrzebujemy wsparcia duchowego. Poza tym mamy wiele nauki i  zajęć, dlatego taka odskocznia i chwila refleksji z pewnością nam się przyda – dodaje Maciej Rybicki, student wydziału farmaceutycznego UM. – Trzeba umieć pogodzić wiedzę i wiarę, ale nie wolno się bać tego, że jest się człowiekiem wierzącym. Inaczej doprowadzi to do absurdu – dodaje.

  - Już uczestniczyłem w takich rekolekcjach i stwierdzam, że są one potrzebne. Rekolekcje  dedykowane są specjalnie dla studentów Uniwersytetu Medycznego. O wiele łatwiej jest nam w życiu gdy mamy kontakt ze sferą wiary. Sam zauważyłem, że dzięki wierze inaczej podchodzę do studiów i do pracy z pacjentami w ramach praktyk czy ćwiczeń – stwierdza Michał, student wydziału lekarskiego.

  – Myślę, że udział w rekolekcjach pomoże mi w rozwiązaniu wielu dylematów mojego życia – mówi Marzena, studentka stomatologii. - W naszym środowisku ciężko jest przyznawać się do wiary i dawać świadectwo. Jest duża presja otoczenia i mediów, ale duszpasterstwo akademickie i jego działania stanowi duże wsparcie dla wielu z nas – dodaje Marzena.

  „Nieznana droga” – pod takim hasłem przebiegać będą rekolekcje adwentowe w Duszpasterstwie Akademickim „Łukasz” Uniwersytetu Medycznego. Poprowadzi je w kaplicy szpitalnej SPSK4 ks. Marcin Ciunel, saletyn. Punktem wyjścia rozważań rekolekcyjnych będą słowa św. Jana od Krzyża: „Aby dojść do celu, którego nie znasz, musisz iść drogą, której nie znasz”.

  Spotkania rozpoczną się w niedzielę 14 grudnia Mszą św. o godz. 18.00. Na kolejne dni przewidziane są nauki o godz. 20.00, a po nich adoracja z możliwością spowiedzi. Rekolekcje zakończy Msza św. w środę o godz. 20.00.

  Już teraz podajemy plan rekolekcji w Duszpasterstwie Akademickim „Łukasz” Uniwersytetu Medycznego.

  Niedziela 14 XII – godz. 18:00 – Msza św. z nauką
  Poniedziałek 15 XII – godz. 20:00 – nauka i spowiedź
  Wtorek – 16 XII – godz. 20:00 – nauka i spowiedź
  Środa – 17 XII – godz. 20:00 – Msza św. z nauką

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół