• facebook
 • rss
 • Po uśmiech dla Justyny

  ren

  dodane 15.12.2014 10:40

  O sile wsparcia i solidarności przekonała się jedenastoletnia Justyna z Kraśnika, która już od roku dzielnie walczy z nowotworem mózgu.

  Proces leczenia jest kosztowny. Ale nie chodzi tylko o pieniądze. Zarówno Justyna jak i jej rodzice potrzebują poczucia wsparcia ze strony społeczności lokalnej. Takich znaków solidarności i życzliwości jest już wiele, a będzie jeszcze więcej. Mieszkańcy Kraśnika jak zwykle nie zawiedli.

  Społeczność szkoły, do której należy Justyna wykazała się pomysłowością i skutecznością. Najpierw uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele podczas warsztatów plastycznych, prowadzonych przez artystkę Karinę Lisicę-Baran, wykonali ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe. Następnie we współpracy z Fundacją "Za Bramą" oraz Akcją Katolicką, działającą przy Parafii WNMP w Kraśniku zorganizowali kiermasz. Uzyskano pokaźną kwotę, która zapewni podstawowe wsparcie dla Justyny w procesie jej leczenia i opieki.

  Kraśnicka fundacja „Za Bramą” udziela comiesięcznego wsparcia Justynie. Utworzyła także specjalne subkonto, na które mieszkańcy Kraśnika mogą wpłacać dobrowolne kwoty, które w stu procentach będą przekazywane na leczenie i opiekę Justyny. Wiadomo już, że pojawiły się pierwsze wpłaty. Informacje na ten temat na stronie fundacji oraz w siedzibie Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej w Kraśniku.

  Już niebawem zostanie zorganizowany przez ludzi dobrej woli bal charytatywny pod patronatem fundacji. Całkowity dochód będzie przeznaczony na pomoc dla Justyny.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół