• facebook
 • rss
 • Skrzydła dla Ukrainy

  Justyna Jarosińska

  dodane 20.12.2014 16:30

  Trwała zaledwie kilka dni, a przyniosła wielkie zaangażowanie zarówno uczniów jak i rodziców ze szkoły "Skrzydła" Mali i duzi wolontariusze zbierali najpotrzebniejsze artykuły, które mogą pomóc naszym sąsiadom przeżyć śwęta w nieco lepszej atmosferze.

  Zbierali jedzenie, slodycze, artykuły chemiczne ale też zabawki i pomoce naukowe. Już dosłownie za chwilę wszystkie dary trafią do Lwowa do organizacji, która gromadzi inormację o rodzinach żołnierzy ciagle walczących na Ukrainie albo takich, których ojcowie w wyniku walk zmarli bądź mocno ucierpieli.  - Wszyscy oni sa w trudnej sytuacji materialnej - mówi Magdalena Biedacha - nauczycielka ze szkoły Skrzydła, inicjatorka zbiórki  - W wielu przypadkach to rodziny wielodzietne, w których często wychowuja się też dzieci niepełnosprawne. Pod opieką tej organizacji są aktualnie czterdzieści cztery rodziny. 

  Dary zebrane przez uczniów ze Skrzydeł trafią najpierw do parafii grecko-katolickiej w Lublinie, stamtąd do Warszawy, by na święta znalazły się w domach potrzebujących rodzin na Ukrainie.  - Chcemy organizować cyklicznie takie akcje w naszej szkole - mówi Magdalena Biedacha - Być może udałoby się nam objąć opieką konkretne rodziny. Myślimy, o tym by zorganizować kilkorgu dzieciom stamtąd,  wakacyjny wyjazd. Rodzice naszych uczniów, którzy włączyli się w tę akcję, uważają, że to byłoby dobre zarówno dla dzieci ukraińskich, jak i naszych, by uczyć ich solidarności społecznej i wrażliwości na innych - zaznacza nauczycielka.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół