• facebook
 • rss
 • Granice nieomylności Kościoła

  Kinga Bogusiewicz

  dodane 02.03.2015 12:30

  Tworzymy Kościół, studiujemy teologię, ale nie jesteśmy pod kloszem. To tylko kilka dni, a pracy i wrażeń wystarcza na cały rok – mówią studenci organizujący Tydzień Eklezjologiczny.

  „Zakres nieomylności historycznego Jezusa”, „ Problem nieomylności Pisma Świętego”, oraz „Zakres nieomylności Kościoła” - to tylko niektóre z tytułów wystąpień specjalistów podczas rozpoczynającego się 4 marca 47. Tygodnia Eklezjologicznego na KUL.

  Tworzymy Kościół, studiujemy teologię, ale nie jesteśmy pod kloszem. Obserwujemy dyskusje dotyczące sytuacji Kościoła i bierzemy w nich udział, widzimy, że autorytet Kościoła jest często podważany lub pojmowany zupełnie inaczej niż przed laty – mówi Konrad Malczyk, student teologii i historii, prezes Koła Naukowego Teologów KUL. - Dlatego postanowiliśmy, że podczas tegorocznego sympozjum przyjrzymy się kwestii wiarygodności nauczania Kościoła. Zorganizowaliśmy je pod hasłem „Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy (J 16, 13). Nieomylność w Kościele”. 

  Tydzień Eklezjologiczny to wyjątkowe wydarzenie w konferencyjnym kalendarzu. Wykłady i panele dyskusyjne na uczelnianej auli nie ustępują tu miejsca modlitwie, spotkaniom przy muzyce, filmie czy poezji. Studenci zaplanowali panel ekumeniczny oraz filozoficzne spojrzenie na istotę nieomylności nauczania papieża. Swoich sił w roli prelegenta w panelu "Młodzi omylni" będą próbować doktoranci.

  Tegoroczny Tydzień Eklezjologiczny rozpocznie się inaczej niż zwykle. Oficjalne powitania i prelekcje zastąpi  spotkanie z ks. Jerzym Szymikiem podczas wieczoru autorskiego, promującego tom "Hilasterion". 

  Ks. prof. Jerzy Szymik czytelnikom „Gościa Niedzielnego” znany jest choćby z rubryki „Poezja i teologia”. Jeszcze w 2005 roku spacerował po Lublinie, a na KUL-u wykładał teologię dogmatyczną. Obecnie pracuje ze studentami Uniwersytetu Śląskiego, do Lublina jednak zawsze chętnie wraca. Spotkanie z poetą odbędzie się w Lublinie 3 marca 2015 r. o godz. 17.00, w lokalu przy ul. Bema 1.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: KUL, TEOLOGIA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół