• facebook
 • rss
 • KUL nie boi się o. Ludwika Wiśniewskiego

  Lidia Jaskuła

  dodane 05.03.2015 17:20

  Rzecznik KUL dementuje twierdzenie redaktora Artura Sporniaka dotyczące rozpowszechniania tekstu pozwu przeciw o. Wiśniewskiemu na KUL i nazywa je nieuprawnionym, nieuczciwym i wysoce nierzetelnym.

  W związku z zamieszaniem, jakie powstało za sprawą artykułu A. Sporniaka dr Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL wydała oficjalny komunikat w tej sprawie.

  Szanowni Państwo,

  w związku z opublikowaniem na łamach ostatniego wydania Tygodnika Powszechnego (TP 10/2015) oraz w Internecie m.in. na stronie internetowej i na profilu Facebook Tygodnika Powszechnego materiału prasowego pt. „Kto się boi o. Ludwika Wiśniewskiego”, autorstwa red. Artura Sporniaka, informuję że ww. publikacja zawiera informacje nieprawdziwe.

  Nie jest prawdziwe zawarte w ww. materiale twierdzenie red. Artura Sporniaka: „Środowiska prawicowe z KUL rozpowszechniają tekst pozwu przeciw o. Ludwikowi Wiśniewskiemu”. Autor artykułu nie sprawdził tej tezy przed publikacją materiału, uchybiając w poważnym stopniu rzetelności dziennikarskiej. Nie podaje również żadnego dowodu na jej poparcie.

  Z zebranych informacji jednoznacznie wynika, że autorką pisma (tzw. pozwu) jest niezwiązana z KUL Mirosława Modelska-Creech, a sam tekst pisma - na jej prośbę, został rozesłany przez osobę związaną z grupą o nazwie Klub Papieskiej Myśli Społecznej Josepha Ratzingera/Benedykta XVI w Poznaniu, która także nie jest w jakikolwiek sposób związana z KUL.

  W związku z powyższym nieuprawnione, nieuczciwe i wysoce nierzetelne jest angażowanie w tę sprawę autorytetu i renomy KUL.

  Niniejsza informacja, z prośbą o wyjaśnienie sprawy, została przesłana do redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego", p. Piotra Mucharskiego. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

  dr Lidia Jaskuła

  Rzecznik Prasowy KUL

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół