• facebook
 • rss
 • Konopnickie pasje

  jj

  dodane 23.03.2015 11:27

  Uczestnicy starsi i zupełnie mali, z duszą artysty i laicy, przez trzy godziny w niedzielne przedpołudnie w domu kultury w Motyczu, robili wspólnie wielkanocne ozdoby.

  Przygotowywanie ozdób wielkanocnych w gminie Konopnica trwa już od kilkunastu dni. Zarówno dzieci jak i dorośli podczas organizowanych specjalnie dla nich zajęć, malowali już jaja, robili palmy świąteczne a nawet kury z siana. Wszystko dzięki pomocy Urzędu Gminy Konopnica, który chce by mieszkańcy mieli kontakt z kulturą, i od lat wspiera działania twórcze lokalnych zapaleńców

  Agnieszka Wróblewska prezes Stowarzyszenia Pracownia Działań Twórczych z zadziwiającym rezultatem aktywizuje środowisko gminne - i małe i duże. W tygodniu w różnych miejscowościach gminy prowadzi warsztaty rękodzieła oraz zajęcia z ceramiki dla dzieci i dorosłych. W minioną niedzielę wszyscy jej podopieczni a także ci, którzy po raz pierwszy chcieli spróbować coś samodzielnie zrobić, spotkali się w domu kultury w Motyczu na wielkanocnych warsztatach rękodzielniczych. 

  Uczestnicy uczyli się zdobić pisanki tradycyjnymi metodami i wykonywać bibułkowe  kolorowe kwiaty do swoich palm. Jak informuje Agnieszka Wróblewska, ta międzypokoleniowa formuła spotkań cieszy się za każdym razem ogromną popularnością.  - Uczestniczą całe rodziny - podkreśla - Babcie i mamy uczą dzieci, a czasami odwrotnie. Tu spotykają się sąsiedzi i dawno nie widziani znajomi. Jest rodzinnie, twórczo i wspólnie, a to najważniejsze - zaznacza. 

  W trakcie warsztatów odbył się również kiermasz, w którym wzięli udział miejscowi twórcy oraz  wystawa dotychczasowych prac uczestników spotkań prowadzonych przez panią Agnieszkę w ramach projektu "Konopnickie pasje". 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół